Zahrada

3 chyby, kterých se mnoho hospodyněk dopouští při nakládání okurek: zelenina tak nikdy nebude křupavá

Огурцы в банках
142views

Pokud si všimnete, že konzervované okurky jsou buď křupavé a chutné, nebo jsou měkké a rozpadají se ve vašich rukou, může to mít několik důvodů.

1. Nevhodná odrůda

Ne všechna zelená zelenina je stejně vhodná k nakládání. Nedívejte se ani na hladké okurky pěstované ve skleníku, salátové okurky nebo dlouhé a stočené do kroužků.

Ideální možností je drobné ovoce, tmavě zelené barvy a poseté hlízami s černými hroty.

2. Žádné namáčení

Chcete, aby křupání rezonovalo celou místností, když se zakousnete do nakládané okurky? Postupujte podle plánu: shromážděte, vytříděte, namočte.

Před mořením by měly být okurky uchovávány ve studené vodě po dobu nejméně 4-5 hodin. Doporučuje se vyměnit tekutinu nebo do ní dokonce přidat kostky ledu.

3. Špatná sůl

Ne každá sůl je vhodná k nakládání. Výrobek, jehož obal obsahuje přísadu „Extra“, „Jodizovaný“, „Fluorovaný“, „Jemný“, není vhodný pro plnění do sklenic.

Vyberte si klasickou hrubou kamennou sůl a pak budou vaše přípravky vždy hodné chvály.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.