Zahrada

5 produktů, které jsou v boji proti mandelince bramborové k ničemu: neztrácejte peníze a úsilí

Картофель
141views

Pokud nepřijmete žádná opatření k boji proti mandelince bramborové, nemůžete snít o dobré sklizni.

Cibulové slupky, ryby nebo jehličí

Někdy letní obyvatelé dávají uvedené „produkty“ do díry při sázení brambor, aby se zbavili mandelinky bramborové. Zeptejte se sami sebe – jaký to má smysl, když jsou uvedené „aditiva“ v zemi a brouci a larvy jsou nahoře.

Stříkání

Další populární metoda boje proti mandelince bramborové – postřik pelyňkem, hořčicí, octem a celandinem – nefunguje.

Domestos

Tato metoda, i když poněkud „exotická“, je docela funkční – brouci na ni umírají jako mouchy. Ale v důsledku toho žijí bramborové vršky také velmi krátce.

Společné výsadby

Viděli jste někdy doporučení vysadit k záhonkům s bramborami měsíčky, pelyněk, hořčici nebo matthiolu? Zapomeňte – nemají „dar“ ochrany proti mandelince bramborové.

Biologické produkty

Zde jsou názory zahradníků rozděleny, ale jedna věc je jistá: účinnost takových prostředků v boji proti škůdcům závisí na mnoha faktorech.

Dříve jsme vám řekli, co je na webu, abyste si nemuseli stěžovat na mšice a housenky.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.