Užitečné tipy

5 rostlin, které hubí šváby a skvěle voní

16views

V létě je vše v pořádku, dokud to před vámi nevybuchne šváb. Věci se samozřejmě ještě zhorší, když jste doma. Sama. Ty a šváb. Šváb a ty. Není úniku. Sotva se hýbeš.

Vaším spojencem v této – mnohokrát – nerovné bitvě, jsou rostliny. Ano ano. Čteš dobře. Existují určité život zachraňující rostliny, které šváby přirozeně odpuzují. Mimochodem, viz Už žádné machrování se šváby v koupelně – S jediným materiálem se jich zbavíte jednou provždy!

Je tedy čas naplnit svůj balkon, zahradu a střechu následujícím 5 rostlin, které lidé nenávidí švábi. Nechte si však nějaký prostor na průchod. Nepřehánějte to s hrnci!

Toto je 5 rostlin, které švábi nesnáší

Rozmarýn

První na seznamu je rozmarýn. Rostlina č. 1, která odpuzuje šváby – a dodává vašemu jídlu lahodnost. 2 v 1 ženy v domácnosti.

Rozmarýn je tedy pro šváby velmi toxický. Potřebuje minimum vody a dostatek slunečního světla. Cokoli, aby to šváb nenáviděl. Pokud ji nechcete v květináči, můžete na různá místa po domě umístit nějaké čerstvě nařezané snítky – něco jako pasti na šváby.

Catnip aka Catnip

Catnip je další skvělý přírodní repelent proti ploticím. Jeho úspěch spočívá v chemickém nepalaktonu obsaženém v rostlině šanta kočičí.

Má tak nízké nároky na vodu a tak vysoké nároky na sluneční záření, že ho švábi budou nenávidět – a vaše kočka ho bude milovat. Tato konkrétní bylina zlepšuje kočce náladu, působí – řekněme – jako droga, ale zcela bezpečným způsobem. Výše zmíněný nepalakton kočky detekují prostřednictvím čichu a je považován za mírný halucinogen, který zlepšuje náladu. Čas na hraní!

Chryzantéma, krásná a hmyz odpuzující rostlina

Kromě zkrášlení vašeho venkovního prostoru jsou chryzantémy přirozenou pevností, která udrží vašeho nepřítele, známého také jako šváb, pryč. Krásné a voňavé květy této rostliny obsahují pyrethrin, přírodní repelent proti hmyzu, který odpuzuje šváby.

Samozřejmě je dobré vědět, že tato látka je toxická pro lidi i domácí mazlíčky. Proto je jeho konzumace zakázána.

Skoncujte se šváby nadobro: 5 rostlin, které tento hmyz nenávidí

Máta

Mojito nejsou jediným důvodem, proč mít ve venkovním prostoru květináč s mátou. Tuto bylinu švábi nenávidí pro její extrémně silné aroma. Esenciální olej z máty peprné je stejně účinný.

Duha – oranžová oranžová

Pomerančovník Osage, neboli luk, produkuje některé poněkud neobvyklé, velké plody, jejichž chemikálie odpuzují škůdce. Jsou mezi nimi i švábi.

Duhový strom

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.