Užitečné tipy

Allianz: Druhý pilíř důchodového spoření zaznamenává růst a výhody pro budoucí důchodce

34views

Druhý pilíř důchodového spoření zaznamenává růst a výhody pro budoucí důchodce. Vstup do druhého pilíře se pro slovenské střadatele stává nástrojem k zajištění lepšího důchodu. Zavedení povinného vstupu přivedlo do Allianz – Slovenské důchodové správcovské společnosti (SDSS) více než deset a půl tisíce nových střadatelů, kteří spoří podle výchozí investiční strategie (VSR).

Po automatickém vstupu do druhého důchodového pilíře mají první střadatelé 180 dní na výběr penzijní správcovské společnosti. Podle údajů Sociální pojišťovny tak učiní každý pátý prvopojištěnec, ostatním je přidělí sama pojišťovna. Systém automatického převodu úspor z garantovaných do indexových fondů PIS vede k růstu úspor. Před rokem byly v garantovaném fondu zhruba dvě třetiny z celkových 3,6 miliardy eur úspor, dnes je poměr 54:45 ve prospěch negarantovaného indexového fondu Progres.

„Celkový objem úspor ve správě Allianz – SDSS dnes přesahuje 4,2 miliardy eur,“ uvedli zástupci společnosti a poukázali na dvouciferné zhodnocení úspor v indexových fondech. Výrazný růst zaznamenaly také výplaty penzí. V roce 2022 bylo na důchodech vyplaceno necelých 20 milionů eur, ale v roce 2023 již více než 33 milionů eur. Za prvních pět měsíců letošního roku činily vyplácené důchody 27 milionů eur. „Rok 2023 přinesl zavedení záruk podle nové legislativy. V praxi to znamená individuální výpočty pro každého střadatele při odchodu do důchodu,“ vysvětlila Allianz.

Správci spořicích účtů tak byli nuceni vyplácet rozdíly mezi vloženými příspěvky a zůstatky na účtech, přičemž jen v loňském roce vyplacené garance přesáhly čtvrt milionu eur. I přes státní zásahy zůstává druhý pilíř podle odborníků nejvýhodnějším způsobem spoření na důchod. „Druhý pilíř přináší očekávané ovoce a zajišťuje lepší finanční budoucnost všem střadatelům,“ dodali zástupci Allianz.

„Celkový objem úspor ve správě Allianz – SDSS dnes přesahuje 4,2 miliardy eur,“ informovali zástupci společnosti a poukázali na dvouciferné zhodnocení úspor v indexových fondech. Výrazný růst zaznamenaly také výplaty penzí. V roce 2022 bylo na důchodech vyplaceno necelých 20 milionů eur, ale v roce 2023 již více než 33 milionů eur. Za prvních pět měsíců letošního roku činily vyplácené důchody 27 milionů eur. „Rok 2023 přinesl zavedení záruk podle nové legislativy. V praxi to znamená individuální výpočty pro každého střadatele při odchodu do důchodu,“ vysvětlila Allianz.

Při automatickém vstupu do druhého důchodového pilíře mají prvostaršitelé 180 dní na to, aby si vybrali penzijní správcovskou společnost. Podle údajů Sociální pojišťovny tak učiní každý pátý prvopojištěnec, ostatním je přidělí sama pojišťovna. Systém automatického převodu úspor z garantovaných do indexových fondů PIS vede k růstu úspor. Před rokem byly v garantovaném fondu zhruba dvě třetiny z celkových 3,6 miliardy eur úspor, dnes je poměr 54:45 ve prospěch negarantovaného indexového fondu Progres.

Více informací Silnice a dálnice budeme stavět rychleji. Vláda oznámila nové klíčové projekty, které to jsou?

„Celková výše úspor ve správě Allianz – SDSS dnes přesahuje 4,2 miliardy eur,“ uvedli zástupci společnosti a poukázali na dvouciferné zhodnocení úspor v indexových fondech. Výrazný růst zaznamenaly také výplaty penzí. V roce 2022 bylo na důchodech vyplaceno necelých 20 milionů eur, ale v roce 2023 již více než 33 milionů eur. Za prvních pět měsíců letošního roku činily vyplácené důchody 27 milionů eur. „Rok 2023 přinesl zavedení záruk podle nové legislativy. V praxi to znamená individuální výpočty pro každého střadatele při odchodu do důchodu,“ vysvětlila Allianz.

Správci spořicích účtů tak byli nuceni vyplácet rozdíly mezi vloženými příspěvky a zůstatky na účtech, přičemž jen v loňském roce vyplacené garance přesáhly čtvrt milionu eur. I přes státní zásahy zůstává druhý pilíř podle odborníků nejvýhodnějším způsobem spoření na důchod. „Druhý pilíř přináší očekávané ovoce a zajišťuje lepší finanční budoucnost všem střadatelům,“ dodali zástupci Allianz.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.