Zahrada

Bez cukru a bez octa: okurky na zimu jako od babičky

огурцы
142views

Přes množství receptů a moderní možnosti přípravy jídla na zimu jsou nejchutnější ty, které připomínají chuť dětství. A není to jen o nostalgii.

Přirozená chuť jídla, nezměněná octem a cukrem, je vždy příjemnější. Okurky jsou produktem, který nelze bez kyseliny připravit na zimu.

Ale nemusí to být nutně ocet. Naše babičky se obešly bez octa a cukru.

Klasické moření

Klasický recept, který byl vždy oceňován pro svou jednoduchost.

Koření a okurky dejte do sklenic, zalijte solným roztokem (100 g soli na 1 litr vody) a vložte do sklepa.

Můžete použít jakékoli koření podle svého vkusu, nebo se můžete omezit na česnek a kopr.

Moření

Připravte se jako v předchozí verzi. Než však sklenice postavíte na chladné místo, musíte je nechat několik dní teplé, aby začalo mléčné kvašení. Když se na okurkách objeví bílý povlak, slijte lák a opláchněte okurky přímo ve sklenici a smyjte bílou usazeninu.

Naplňte čistou studenou vodou bez jakýchkoli přísad, pevně uzavřete víčkem a dejte na chladné místo. V tomto případě získávají okurky charakteristickou kyselost.

5 pravidel pro lahodnou přípravu

1. Různé přísady. Česnek a kopr se semeny jsou nezbytnou, ale minimální sadou koření. Okurky získají bohatší chuť a vůni, pokud k nim přidáte dubové, křenové, rybízové ​​a třešňové listy. Můžete přidat nové koření, černý pepř, hřebíček a vavřín.

2. Abyste okurky ochránili před zkažením, položte na ně vrstvu křenových listů. Nedovolí, aby se okurky staly holé, pokud by během fermentace vytekla voda, a nedovolí plísni proniknout dovnitř sklenice.

3. Nejprve je třeba zkontrolovat množství vody ve sklenicích umístěných ve sklepě a podle potřeby je přidat. Obsah musí být zcela pokryt vodou.

4. Hořčice pomáhá konzervovat produkt tím, že brání rozvoji mikroorganismů. S jeho pomocí můžete při klasickém solení snížit množství soli na 50 g na litr, ale přidejte lžíci hořčice. Umístěte druhou lžíci na křenovou „zátku“ a vytvořte další bariéru proti plísním. Hořčici nelze přidávat do okurek, které se nechají kvasit, protože potlačí bakterie mléčného kvašení.

5. Aby okurky zůstaly křupavé, musíte použít mladé okurky natrhané ráno, dokud jsou šťavnaté. Musí se okamžitě osolit, jinak zvadnou. Zbylé okurky musí být na několik hodin namočené ve studené vodě.

Je možné vyrobit okurky „jako od babičky“ v bytě bez sklepa? Moderní ženy v domácnosti našly řešení tohoto problému kombinací solení s nakládáním. Okurky je třeba naplnit lákem (50 g soli na 1 litr vody), kvasit, dokud se neobjeví bílá usazenina, lák scedit, povařit a po nalití omytých okurek svinout.

Tento přípravek je uložen v bytě. Není v ní ani gram cukru a ocet je nahrazen kyselinou produkovanou bakteriemi mléčného kvašení při procesu kvašení.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.