Užitečné tipy

„Bolí hlava“ soli ve dřezu? Levný materiál, který je nadobro „dokončí“ – Všichni ho máme v kuchyni!

14views

Je známo, že vody, které často zůstávají v dřezu, zanechávají vodní kámen, který se časem hromadí, tvrdne, koroduje dřez a obtížně se čistí.

Ano, tyto soli stávají se také „úrodnou půdou“ pro koncentraci a rozvoj dalších látek v těle dřezjako jsou nečistoty a bakterie.

Existuje však velmi jednoduché, domácí řešení, jak trvale odstranit vodní kámen z každého dřezu ve vaší domácnosti. To je ono bílý ocet!

Zároveň se podívejte, jak se soli železa zbavit přírodní cestou.

Krok za krokem, jak odstranit vodní kámen z dřezu

Bílý ocet dejte do misky a ponořte do ní utěrku. Ujistěte se, že dřez je pro tento proces zcela suchý. Nechcete, aby voda zředila účinek octa.
Vezměte namočený hadřík a obtočte ho kolem kohoutku a kolem všech oblastí se solí. Můžete použít více hadříků a aplikovat je všechny najednou. V opačném případě můžete použít úplně stejnou látku postupně.

Ujistěte se, že jste všechny části posypali solí. Poté nalijte na látku ještě trochu octa, abyste měli jistotu, že je dobře promočená.
Nechte hadřík asi hodinu působit a poté jej odstraňte.
Vezměte kuchyňskou houbičku a drsnou stranou vydrhněte praskliny a rýhy.

Pokud je váš dřez opravdu ve špatném stavu, možná budete muset proces zopakovat ještě jednou.
Až budete hotovi, vysušte dřez.

Podívejte se na postup ve videu níže:

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.