Užitečné tipy

Chytrý trik: Odstraňte vajíčka švábů ze svého domova dříve, než se vylíhnou!

116views

Nikdo nechce vidět švába „bloudit“ v kuchyni nebo koupelně svého domova. Toto je fakt!

Velmi špatnou zprávou však není to, že vtrhla do vašeho domova, ale to, že vajíčka určitě někde nechala!

Mimochodem, podívejte se také na: Buďte opatrní: Toto je 5 nejpravděpodobnějších míst, kde se švábi uhnízdí u vás doma

The švábí vejce jsou nejen nevzhledné, ale mohou představovat i zdravotní rizika.

Švábi nezpůsobí bezprostřední poškození vašeho domova, jak se jich obáváte, a nebudou nést stejná rizika onemocnění jako jiný hmyz, říká Scott O’Neal, profesor entomologie a výzkumník na University of Nebraska.

Ale musíte najít a zbavit se švábích vajec!

Zamoření bude dále narůstat, dokud nezačnete dezinfikovat.

Ve skutečnosti jedna švábová samice a její potomci mohou za rok zamořit dům více než 30 000 šváby.

Abyste se švábů zbavili, musíte zabránit tomu, aby se u vás doma narodili noví švábi. Jinými slovy, měli byste se naučit rozpoznat a zbavit se švábích vajec.

Jak vypadají vajíčka švábů?

Každý druh švábů klade vajíčka, která vypadají jako „malá kabelka“ a jsou to obaly na vajíčka, říká Dinny Miller, PhD, profesor entomologie na Virginia Tech. „Když se podíváte na tyto vaječníky, mají v podstatě dvě řady embryí proti sobě,“ poznamenává profesor.

„Embrya švábů se tam postupem času vyvíjejí a po pár týdnech tlak vyvíjejících se embryí způsobí otevření vajíček a vylezení novorozených švábů.“

Tyto hnědě zbarvené obaly na vajíčka jsou obvykle 1-2 centimetry dlouhé a mírně zakřivené jako banán, říká Michael Scharf, PhD, profesor entomologie na Purdue University, který studuje šváby. Lidskému oku vejce vypadají jako vodorovné čáry a uvnitř je obvykle 30–50 vajec,“ říká Scharf.

Kam kladou švábi vajíčka?

Kde a kdy švábi kladou vajíčka, může naznačovat typ švábů, se kterými máte co do činění.

Například samice německého švába ve skutečnosti nosí vajíčka na těle po většinu doby, kdy se embrya vyvíjejí. 2+1 přírodní způsoby, jak se navždy zbavit švábů!

Samice švába nosí vajíčka s sebou, protože jí to umožňuje poskytovat embryím vlhkost, kterou potřebují během procesu vývoje.

„Německý šváb je ve skutečnosti velmi dobrá matka,“ říká Coby Schall, výzkumník, který řídí Schall Laboratory na Státní univerzitě v Severní Karolíně, která se zaměřuje na studium švábů.

Poté, asi hodinu předtím, než jsou embrya připravena k vylíhnutí, německý šváb uloží vajíčka, obvykle na chráněné místo, jako jsou štěrbiny v kuchyni nebo koupelně, kde obvykle žijí. „Vejce obvykle nechávají na místech, kde se pohybují,“ říká Miller.

Jiné druhy švábů, které se běžně vyskytují v domácnosti, kladou vajíčka na stejná místa jako šváb německý. Rozdíl je však v tom, že vejce opustí poměrně dlouho, než budou připravena k vylíhnutí, často týdny nebo dokonce měsíce před vylíhnutím.

Tyto druhy švábů přilepují pouzdra na vajíčka k povrchům, jako je stěna pod umyvadlem. Mnohokrát také hnědý druh švábů klade vajíčka na určité místo spolu s jinými šváby.

Jak zabít a zbavit se švábových vajec

Nejlepší způsob, jak zabránit vajíčkům švábů – nebo zabít vajíčka švábů, pokud máte co do činění se zamořením – je zaměřit se na matku.

Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je koupit návnady na šváby, které by měly stačit, aby se zbavili zamoření, říká Sal.

Jakmile budete mít návnadu, jednoduše ji umístěte na místa, kde jste viděli, jak se švábi objevují, s největší pravděpodobností do kuchyně nebo koupelny, kde je obecně jídlo a vlhkost.

Dalším způsobem, jak zabránit vajíčkům švábů, je nákup insekticidů, které brání reprodukci u švábů, jako jsou regulátory růstu hmyzu. Existuje specifický typ insekticidu nazývaný inhibitory syntézy chitinu.

Inhibitory syntézy chitinu narušují produkci chitinu a způsobují, že samice produkují vajíčka s neživotaschopnými vejci,“ říká.

Je to proto, že chitin tvoří švábův exoskelet a bez něj švábí embrya nepřežijí.

Ale řekněme, že už jste pod umyvadlem našli obal na vejce. V tomto hypotetickém scénáři si můžete koupit prášek zvaný křemelina nebo křemelina, což je netoxická látka, kterou můžete najít v obchodech s farmářskými potřebami, a která dehydratuje vejce a zabije je. Teplo a vlhko přinášejí šváby do domova.

Pointa je: „Zabijte samičku, aby nebyla snesena žádná vajíčka,“ říká Sal. Pokud už ale dochází k zamoření vajíčky, nejlepším řešením je nasypat křemelinu, která šváby a vajíčka pomůže zabít.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.