Žehlení patří na přední příčky nejnenáviděnějších domácích prací. Mnoho lidí se ho denně zcela vzdává, ale v některých případech je žehlení oblečení nezbytné. Díky tomuto triku už to nebude utrpení. Poradíme vám, jak žehlit rychleji a efektivněji.

Nepotřebujete nejnovější žehličku ani trpělivost anděla. Stačí vám určitý kuchyňský výrobek, který vám žehlení oblečení usnadní. Odolné záhyby snáze vyhladí a ušetří vám spoustu času a stresu. A nestojí to téměř nic.

Na pomoc přichází obyčejná citronová šťáva. Pokud ji přidáte do vody v žehličce, kyselina obsažená v ovoci změkčí látku a usnadní její žehlení. To však není jediná výhoda tohoto roztoku – citronová šťáva nám také pomůže pečovat o naši žehličku a ochrání ji před usazováním vodního kamene. Alternativně můžete použít také kyselinu citronovou nebo ocet. Jen to nepřehánějte, jinak skončíte s lepkavým a flekatým oblečením.

Do 100 ml destilované vody přidejte 2-3 lžíce citronové šťávy, vše promíchejte a nalijte do žehličky. Tato směs vám nejen usnadní žehlení, ale také bude vaše oblečení příjemně vonět. Kyselina citronová má navíc odvápňovací vlastnosti, takže snadno odstraní zbytky, které se usazují uvnitř žehličky.

Může vám také pomoci při žehlení… hliníková fólie. Její použití je jednoduchá, ale důmyslná metoda. Prvním krokem je odstranění látkového potahu z žehlicího prkna. Poté zakryjte rám prkna vrstvou hliníkové fólie lesklou stranou nahoru. Po nasazení potahu můžete pokračovat v žehlení jako obvykle.

Rozdílu si všimnete okamžitě. Díky vlastnostem hliníkové fólie, která odráží teplo, se oblečení žehlí z obou stran. To výrazně zkracuje dobu celého procesu a usnadňuje práci i s nepoddajnými látkami.

Jak se vyhnout záhybům na oblečení?

Hlavní příčinou je… Prádelna. Samozřejmě se bez něj neobejdete, ale stojí za to udělat pár změn. Nenaplňujte buben až po okraj a nastavte nižší rychlost odstřeďování. A samozřejmě prádlo pověste, jakmile pračka skončí. Čím déle zůstane mokré, tím více se zmačká.

Ve fázi sušení je třeba dbát na správné pověšení oblečení – nemělo by se překrývat a jeho vlákna by měla být co nejvíce napnutá. Tím se vyhnete zbytečným záhybům a usnadníte si žehlení.

Důležité je také skladování. Nejlepším řešením jsou ramínka. Pokud to není možné, oblečení pečlivě složte.

Související články:

Konec hádanek. Odborník konečně vyvrací oblíbenou teorii o optimální teplotě praní

Toto je metoda mytí podlah, o které jste nevěděli. Bude čistá a voňavá