Nic nás nepotěší víc než zelenina, kterou jsme si vypěstovali na vlastní zahrádce. Máme ji přímo pod nosem, můžeme po ní sáhnout kdykoli během dne i noci a chutná dvakrát tak dobře. Aby však zelenina dobře rostla a dávala větší výnosy, je vhodné používat hnojiva, která tomu napomáhají. Nemusíte hned sahat po těch kupovaných v obchodě, proto doporučujeme používat domácí metody, které jsou opravdu účinné.

Kromě toho, že má cibule výraznou chuť, je všestranně použitelná a lze ji použít do mnoha pokrmů. Používá se také jako přírodní lék a moje babička ji používala k výrobě sirupu proti kašli. Ani její pěstování není náročné, takže si ji můžeme snadno vypěstovat v pohodlí domova. Dokonce k němu ani nepotřebujete zahradu. K jeho pěstování vám stačí kousek balkonu nebo dokonce okenní parapet. Nemusíte však vždy sahat po drahých hnojivech, která najdete v obchodě, abyste získali velké hlízy. Existují osvědčené domácí metody hnojení cibulovin, které jsou účinné a bezpečné. V tomto článku se budu věnovat několika jednoduchým metodám, které vám pomohou získat bohatou úrodu.

Kompost

Používání domácího kompostu je způsob, jak cibuli zásobit důležitými živinami. Vlastní kompost si můžete vyrobit z organických zbytků z kuchyně a zeleniny. Hotový kompost rozprostřete na půdu před výsadbou cibule nebo jej použijte k obohacení půdy během vegetačního období.

Vývar z dřevěné kůry

Vývar z dřevní kůry je tradiční metoda hnojení, kterou někteří používají již mnoho let. Pro přípravu takového vývaru je nutné nasbírané kousky kůry umístit do kbelíku naplněného vodou. Taková směs se nechá na slunci několik dní nebo i týdnů. Po uplynutí této doby se takovým odvarem zalévá cibule, čímž se jí dodají přírodní složky..

Kopřivový nálev

Kopřivy jsou bohaté na živiny, které rostlinám prospívají a umožňují jim mnohem lepší růst. Můžete si z ní připravit nálev, který je triviální. Použijte hrst čerstvých nebo sušených listů a vařte je ve vodě asi 30 minut. Poté vzniklou směs jednoduše zchlaďte a použijte ji k nakládání cibule.

Čaj z listů

Zelený čaj je nejen chutný pro nás, ale je také prospěšný pro rostliny. Zajímavé je, že ho lze použít i jako přírodní hnojivo pro cibuli. Jakmile čaj uvaříte a vychladíte, použijte jej k zalévání a těšte se z bohaté úrody.

Shrnutí

Pokud se rozhodnete pro domácí metody, máte záruku nejen lepší úrody. Můžete také ušetřit peníze a starat se o své sazenice přirozeným způsobem. Výše uvedené metody jsou jen několika příklady účinných metod. Nezapomeňte však upravit množství a četnost hnojení podle potřeb vašich rostlin. Je důležité vyhnout se přehnojování, protože to nemusí mít požadovaný účinek.

Související články:

Začala cibule žít vlastním životem a vyklíčila? Můžete se otrávit?

Staré babské pověsti radily potírat si prsa cibulí. Potřete si jí obličej. Její účinek vás jistě překvapí