Užitečné tipy

Číňan se vydával za… Číňana a odešel z Airbnb jako pán tím, že majiteli naúčtoval 3500 eur za internetové hovory

42views

Majitel nemovitosti ve stylu Airbnb se potýkal s neuvěřitelně vysokým účtem za telefon 3500 eur, aniž by o tom věděl, poté, co nemovitost pronajala a čínština na týden.

Nemovitosti pronajímané prostřednictvím platforem pro krátkodobý pronájem také nabízejí internet přes WiFi, aby byly atraktivnější. Společnosti radí „hostitelům“ konkrétní pokyny, jak zajistit dodávky Internet. Málokdo však věnuje pozornost poskytování pevné linky, která je součástí předplatného vlastníka a je poskytována prostřednictvím něj router.

Zkušený nájemník, známý svými podvody, připojil pevnou linku k routeru a nelegálně zavolal na Čína na týden a nechat účet u nic netušícího majitele.

Čtěte s příležitostí: „Cutter“ v cestovním ruchu: Strop na Airbnb klade nové zonování – Nejasná omezení pro krátkodobé pronájmy

Tento fenomén je na vzestupu, zejména v období před letní sezónou, kdy se pronásledovaní majitelé pokoušejí najít řešení se společnostmi pro správu platforem pro krátkodobé pronájmy a poskytovateli telefonních a internetových služeb.

Turisté z Japonsko. její Čína, Hong Cong, arabština Emirát atd. dorazit Hellas s pevnými linkami v kufru. Jdou na Airbnb dle svého výběru, připojí telefonní zařízení, buď přes štípačka buď přímo na routeru, a telefony v zahraničí se spouštějí přes pevnou telefonii. A to vše v neznalosti vlastníků a podmínek krátkodobého pronájmu. Poplatky, které nechávají majitelům, závisí na době pobytu a mohou začínat od několika stovek a dosahovat až mnoha tisíc eur!

THE Panhellenic Federation of Property Owners (POMIDA) a Panhellenic Association of Property Managers (PASYDA) byli příjemci mnoha takových stížností od majitelů obětí, kteří nevědí, co dělat s monstrózními „fezzies“, které zanechali jejich hosté.

Obě agentury doporučují, aby majitelé věnovali zvláštní pozornost internetovým službám a navrhli konkrétní ochranná opatření. THE POMIDA odkazuje na balíčky Internet prostřednictvím mobilní telefonie (5G a 4G) a uzavřela smlouvu se soukromým poskytovatelem o poskytování zabezpečeného internetu. Tato iniciativa není zaměřena pouze na členy jejích sdružení, ale také na členy dalších organizací vlastníků a manažerů krátkodobých pronájmů.

THE PASYDA ze své strany doporučuje majitelům nemovitostí zakázat používání pevné linky z routeru nebo aktivovat blokování odchozích hovorů.

Majitelé nemovitostí se každopádně mohou na trhu poohlédnout po balíčku připojení k internetu pro krátkodobé pronájmy, který zajistí, že hosté nebudou moci telefonovat.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.