Zahrada

Co je třeba udělat s malinami brzy na jaře, abyste byli v létě zavaleni sklizní

малина
139views

Aby remontantní maliník dobře plodil, je důležité jeho keře na začátku sezóny správně připravit.

Ořezávání

V první řadě je třeba odříznout všechny dvouleté výhony u kořene. To se provádí na konci podzimu po pádu listů nebo brzy na jaře.

Cílem je sklízet z letorostů z předchozího roku. Pokud necháte keř zahuštěný, bobule budou malé a úroda mizivá.

Ředění

Aby rostliny měly dostatek výživy a slunce, z masy stonků vzešlých na jaře se ponechává pár nejmohutnějších stonků – zbytek se opatrně odlomí i s kořenem.

Norma je 15-17 rostlin na běžný metr. Rostliny tak budou mít světlo, prostor a dostatek živin.

Nabíjení vlhkostí

Pokud se v zimě ukázalo, že je málo sněhu, půda na místě je písčitá a počasí bylo větrné, měli byste na jaře provést zavlažování s nabíjením vlhkosti. Půda pod keři musí být navlhčena 40-50 cm hluboko. Pokud je půda těžká a mokrá, neměli byste ji zalévat.

Vrchní oblékání

Pro dobrou plodnost je třeba rostliny přihnojit. Vhodné je jak organické (kuřecí trus – 0,5 litru na kbelík vody), tak minerální složení (nitroammofoska – 25 g na 10 litrů vody). 10 litrů zvoleného roztoku se rozdělí na přibližně 20-25 keřů. Zalévání se provádí na mokré půdě.

Leptání

Maliny mají mnoho potenciálních škůdců – pakomárka stonková, mšice a brouci maliníku. Tento hmyz požírá stonky a květy rostliny a živí se jejími šťávami.

Jejich vzhled lze zničit nebo mu zabránit speciální komplexní úpravou. Pokud maliny ještě nekvetou, doporučuje se k postřiku použít Confidor Maxi (ředit dle návodu). A v období květu se používají šetrnější přípravky (Provanto jarní – 1 g na 10 l).

Všechny manipulace se provádějí večer, za klidného, ​​jasného počasí, nezapomínají na osobní ochranné prostředky. Droga vydrží v rostlinných pletivech až měsíc.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.