Je to jedna z hlavních druhů zeleniny na stolech Slováků. Výborně chutná, chrání srdce před chorobami a má antibakteriální účinek. Tato cenná rostlina se osvědčuje jako vynikající doplněk každého pokrmu, čímž nám usnadňuje zdravé stravování. Cibule chutná nejlépe, když ji pěstujeme ve vlastních zahradách.

Je to jedna z hlavních druhů zeleniny na stolech Slováků. Výborně chutná, chrání srdce před nemocemi a má antibakteriální účinek. Tato cenná rostlina se osvědčuje jako vynikající doplněk každého pokrmu, čímž nám usnadňuje zdravé stravování. Cibule chutná nejlépe, když ji pěstujeme ve vlastních zahradách.

Majitelé zeleninových zahrad se stále častěji rozhodují pro ekologické přípravky na ochranu rostlin. Tímto způsobem mohou reálně ovlivnit nejen životní prostředí, ale také své zdraví a zdraví své rodiny. Ukazuje se, že existuje několik jednoduchých a levných metod boje proti škůdcům nebo houbám a zázračné směsi si můžeme připravit ve vlastní kuchyni.

Domácí postřik na cibuli? Nic jednoduššího, vyrobte si jej z jedné složky

Bez ohledu na to, jakou odrůdu cibule máte vysazenou na zahradě, každá je vystavena oblíbené plísni. Přestože pulty obchodů jsou přeplněné novějšími a novějšími přípravky na ochranu rostlin, v boji proti zahradní plísni se vyplatí spolehnout na osvědčené domácí metody. Pokud si chcete připravit odvar, který nepoškodí vaši příští úrodu, spolehněte se na mléko. JJednoduše si připravte roztok mléka a vody v poměru 1:5 a postříkejte jím cibuli. Snažte se to udělat důkladně a po 10 dnech akci zopakujte. Takto ochráníte zeleninu nejen před napadením houbami, ale také bakteriemi.

Jarní cibulka, červená cibulka nebo cukrová cibulka? Jedlá soda proti nim působí jako ochranný štít

Dalším stejně účinným způsobem ochrany úrody cibule je postřik připravený z jedlé sody. Stačí rozpustit čajovou lžičku sody bikarbony ve 2 litrech vody a do vzniklého roztoku přidat 5-6 ml tekutého šedého mýdla. Směs dobře promíchejte a rostliny důkladně postříkejte. Toto ošetření můžete opakovat každé 3 – 4 dny, abyste se zbavili již vzniklé houby, a když se houbu podaří zlikvidovat, doporučuje se cibuli preventivně ošetřovat jednou týdně.

Lahodná a kyprá zelenina? Vsaďte na banány

Cibule potřebuje k dosažení dobré úrody podporu v podobě přísunu dusíku, draslíku a fosforu. Tady se hodí banánové slupky. Jednoduše je vysušte v troubě a rozdrťte. Použijte například mlýnek na kávu. Hotový prášek smíchejte s půdou pod rostlinou a jemně zalijte. Domácí postřiky můžete použít nejen na cibuli. Mají pozitivní vliv na mnohé plodiny v naší zahradě. Stojí za to ponořit se do tématu přírodních přípravků na ochranu rostlin. Může nám to ušetřit spoustu peněz a přinese spoustu spokojenosti se zdravou, doma vypěstovanou zeleninou na našem talíři. Pokud máte chuť, hlasujte v naší anketě níže.

Související články:

Začala cibule žít vlastním životem a klíčí? Můžete se otrávit?

Babské povídačky radily natírat cibulí prsa. Potřete si jí tvář. Její účinek vás jistě překvapí