Užitečné tipy

„Hrdinové“ rostliny: Komáři se stávají minulostí

12views

Vysoká teplota má kromě pozitiv pobytu k moři i negativa, jako je hmyz a zejména komáři.

Mimochodem, viz: Komáři konečně: 8 způsobů, jak je odstranit z domu

Komáři možná nejsou tak oškliví jako ostatní brouci, ale nedovolí vám pobývat na balkóně nebo jít na procházku s přáteli. Nutí vás používat chemikálie, aby zmizely z vesmíru. Existují však přírodní řešení, aniž byste do svého života museli zavádět silné chemické repelenty proti hmyzu. Jedním z nich je rostliny. Mimochodem, podívejte se na 5 rostlin, které hubí šváby a skvěle voní

Kromě toho, že vám rostliny pomohou předcházet bodnutí komáry, také skvěle voní. Těchto 5 rostlin dělá zázraky.

Citronella: Je hlavní složkou různých repelentů proti komárům na trhu, jako jsou pleťové vody, vonné svíčky atd. Je to vytrvalá tráva, která dosahuje asi jednoho metru. Vyžaduje slunné stanoviště a je to velmi nenáročná rostlina na pěstování. V letních měsících potřebuje vydatnou zálivku.

Zimolez: Také známý jako balzám nebo zimolez, je to vytrvalá bylina s jemnou citrónovou vůní. Jeho rozpuštěné listy lze potřít na kůži jako repelent proti hmyzu. V létě potřebuje dostatek vody.

Rostliny, které odpuzují komáry

Oddenek stromu: Má silnou vůni připomínající kadidlo a komárům se vůbec nelíbí. Je to rychle rostoucí rostlina a není nijak náročná, protože nepotřebuje mnoho vody ani speciální půdy. Musí ale dobře odtékat.

Rostliny, které odpuzují komáry

Verbena: Je to opadavý keř, který při dotyku vydává silnou citronovou vůni. Používá se v kuchyni a hlavně při přípravě čajů a koktejlů. Louiza potřebuje hodně slunce a mírnou zálivku. Zasaďte poblíž chodníků, abyste kolem nich provoněli.

Rostliny, které odpuzují komáry

Královský: Existuje mnoho druhů bazalky, ale největší protikomárový účinek má bazalka citronová. Bazalku zasaďte do velkých květináčů s dobrou půdou nebo na zahradu na světlá až slunná místa. Abyste ji udrželi, musíte ji dostatečně zalévat a odstraňovat poupata, aby nevykvetla a neoslabila rostlinu. Nakrájejte několik lístků bazalky a natřete si je na kůži, abyste zabránili komárům.

Rostliny, které odpuzují komáry

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.