Zahrada

Ideální hnojivo pro jabloně na jaře: úroda bude bohatá a sladká

яблоня
10.6kviews

Do začátku kalendářního jara zbývá ještě celý měsíc, ale letní obyvatelé by už měli přemýšlet o tom, jaká hnojiva budou aplikovat na začátku nové sezóny.

Nejprve se musíte rozhodnout, jak krmit zahradní plodiny, které jsou v současné době v „hibernaci“.

Na začátku jara budou tyto rostliny potřebovat seriózní „pomoc“. Zejména jabloně, kterým bude jednoznačně chybět dusík a draslík.

Jak nakrmit jabloň na jaře

Jak bylo uvedeno výše, v prvních březnových týdnech bude strom potřebovat složky dusíku a draslíku.

Organické hnojivo, jako je kravský hnůj, pomůže vyplnit jejich nedostatek.

Na základě tohoto léku musíte připravit infuzi: kilo divizna v kbelíku s vodou.

Tato směs by měla být ponechána „osamocená“ po dobu 7 dnů. Výsledkem bude tekutina, která se musí nalít do díry vykopané poblíž ovocného stromu.

Pokud se letní obyvatel chce zaměřit nikoli na „organickou hmotu“, ale na minerální hnojiva, můžete připravit produkt sestávající z superfosfátu, síranu draselného a močoviny.

Dříve se letním obyvatelům říkalo o plodech jabloní za nepříznivého počasí.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.