Užitečné tipy

Jak docílit toho, aby vaše nehty rostly rychleji a byly silnější

Jak docílit toho, aby vaše nehty rostly rychleji a byly silnější
174views

Slabé nehty, které se mohou snadno zlomit nebo ohnout, mohou být skutečným problémem, nemluvě o skutečném tahu na sebevědomí. Ale jakkoli je lákavé schovat své tenké, olupující se nehty pod permanentní gelovou nebo akrylovou manikúru, existuje spousta změn životního stylu, které mohou společně vrátit vašim nehtům jejich bývalou slávu.

Hydratace je nejdůležitější, pokud chcete dlouhé a pevné nehty. Foto: Klikněte.

Hydratace je nejdůležitější, pokud chcete dlouhé a pevné nehty. Foto: Klikněte.

Co tedy způsobuje, že se ten náš stává slabým a křehkým? „Naše nehty jsou tvořeny vrstvami keratinu, proteinu, který se také nachází v našich vlasech a pokožceříká Rhonda Klein, MD, certifikovaná dermatologka ve Westportu, Connecticut. „Jak stárneme, buňky v našem těle produkují keratin pomaleji, což může způsobit oslabení nehtů a jejich suchý a matný vzhled..“

A vystavení extrémnímu chladu, nadměrnému mytí rukou a kontaktu s chemikáliemi – může vaše nehty opotřebovat, zanechat je suché a zranitelné a hůře růst.

Naštěstí to také znamená, že mnoho z toho, co je potřeba k posílení nehtů a jejich rychlejšímu růstu, je (doslova) ve vašich rukou – a podle lékařů je to přesně takto:

1. Denně používejte olejíček na kůžičku

Podle manikérky Amy Quashie je tajemstvím, jak pěstovat to nejlepší,: hydratovat, hydratovat, hydratovat. „Aby byly nehty pevné, musí být zdravé – a aby byly zdravé, musí být hydratované„, ona říká. „Olej na kůžičku působí tak, že zvlhčuje kůžičku a nehtové lůžko, a proto je to tak důležitý krok v péči o nehty, ať už si nehty pěstujete nebo jen chcete, aby vypadaly co nejlépe.

2. Zvažte biotin

Studie ukazují, že lámavé nehty náchylné k loupání a lámání mohou být známkou nedostatku biotinu, takže může být dobrý nápad doplnit svou stravu o extra dávku tohoto základního vitamínu B.

Potraviny bohaté na biotin mohou pomoci posílit lámavé nehty“ říká Amanda Griggs, nutriční specialistka z Khera-Griggs Cleanse Clinic, Urban Retreat. Existuje několik studií, které to podporují, ačkoli Griggs zdůrazňuje, že „nezahrnovalo placebo skupinu a také nezahrnovalo výchozí stav biotinu účastníků“. Vykázali však významné zvýšení tloušťky a tvrdosti nehtů po užívání 2,5 mg doplňku biotinu každý den.

3. Investujte do „měkkého“ pilníku.

Možná jste slyšeli, že skleněné pilníky jsou lepší na pilování, ale i když jsou delší a snadno se čistí, vyplatí se investovat do pilníku „měkký“, podle Session Manicurist, Ami Streets.

„Ppro dosažení nejlepšího výsledku pilování vždy zvolte měkký pilník, abyste zabránili lámání nebo třepení nehtů„, ona říká.

4. Vyživte svá nehtová lůžka

Pokud máte hrubá a rýhovaná nehtová lůžka, možná budete muset zvýšit příjem vitamínu B9. Tento vitamín, známý také jako kyselina listová, opravuje a množí buňky, které tvoří nehty, což urychluje růst a podporuje celkové zdraví nehtů. Bylo také prokázáno, že zvyšuje sílu a zabraňuje exfoliaci.

Kyselina listová je zodpovědná za růst zdravých buněk v kožní tkáni a také za vlasy a nehty“ vysvětluje Griggs. „Skutečný nedostatek kyseliny listové může způsobit změnu barvy a přispět ke lámavosti a lámavosti nehtů„.

Pokud si myslíte, že máte nedostatek, potraviny jako fazole a celozrnné výrobky jsou bohaté na kyselinu listovou.

5. Zkuste přirozenější lak na nehty

Quashie doporučuje zvolit laky a laky na nehty, které neobsahují potenciálně toxické chemikálie, píše na

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.