Zahrada

Jak moderní letní obyvatelé bojují s broukem zelným: co je součástí jejich arzenálu

Капуста
140views

Letní obyvatelé, kteří se mnoho let po sobě snaží ze všech sil zachránit svou úrodu před blešákem zelným, přišli s mnoha prostředky, jak bojovat proti tomuto škodlivému škůdci.

1. Chemikálie – k ochraně rostlin před hmyzem se používají insekticidy. Lze je zakoupit ve specializovaných prodejnách nebo lékárnách.

2. Biologické metody – využití přirozených nepřátel blešivce zelné, jako jsou berušky a číhy. Živí se dospělým hmyzem a jeho larvami.

3. Fyzikální metody – použití ultrafialového světla nebo nízkých teplot k hubení larev blech.

4. Agrotechnické metody – odstraňování plevele na zahradě, kypření půdy a prořezávání výsadeb.

To snižuje počet hnízdišť pro blechy a usnadňuje přístup přirozeným nepřátelům.

5. Pomocí tradičních metod – postřik zelí odvary z bylin, jako je česnek, cibule a pelyněk. Tyto látky obsahují silice, které odpuzují hmyz.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.