Jak připravit dokonalé piškotové těsto? Není to vůbec těžké, jen je třeba znát chytrý postup, který zkušení kuchaři dobře znají. Aby piškotové těsto krásně vykynulo, nerozpadlo se a neproměnilo se v buchtu, stačí do těsta přidat trochu důležité ingredience. Určitě vás to ještě nenapadlo.

Recept na dokonalé piškotové těsto je jednou z těch věcí, které se. musí znát každá slušná dáma i pán v domácnosti. Piškotové těsto je však poměrně náročné. Někdy se mu v troubě nechce kynout, a pokud ano, buď praskne, nebo se rozpadne. Naštěstí tomu tak vůbec nemusí být. Jak připravit dokonalé piškotové těsto? Stačí do něj přidat lžičku lihu nebo nějakého silného alkoholu. Nedělejte to, koláč nebude silně nasáklý a při jeho konzumaci se ani trochu „neopijete“.

Jak připravit dokonalé piškotové těsto? Recept, který nezklame

Ingredience: 1:

 • 6 velkých vajec
 • 1 plný hrnek cukru
 • 1 hrnek mouky, nejlépe dortové
 • půl hrnku bramborové mouky
 • 1 čajová lžička lihu nebo jiného silného alkoholu
 • špetka soli

Nadýchané piškotové těsto ze 6 vajec recept – jak na to:

 1. Nejprve je třeba se ujistit, že všechny ingredience mají stejnou teplotu. Vejce proto předem vyndejte z lednice, aby se trochu zahřála.
 2. Připravte si mísu. Oddělte bílky od žloutků. Žloutky smíchejte s alkoholem a práškem do pečiva. Z bílků ušlehejte tuhou pěnu s cukrem a solí. Nezapomeňte přidávat cukr po částech.
 3. Když získáte lehkou a lesklou pěnu, přidejte žloutky a znovu promíchejte. Poté přidejte po troškách mouku smíchanou s bramborovou moučkou a míchejte na nízkých otáčkách.
 4. Připravte si formu na pečení a dno vymažte máslem a vysypte krupicí. Strany nemažte – piškotové těsto se z formy „vyklopí“ samo. Poté těsto nalijte do formy a vložte do trouby vyhřáté na 180 stupňů. Pečte přibližně 35 minut.
 5. Po upečení nechte piškot s pootevřenými dvířky trouby nebo je otevřete asi na 30 cm. Můžete si být jisti, že piškot nespadne.

Tip: Pokud nemáte po ruce líh nebo silný alkohol, můžete na těsto použít ocet. V takovém případě je lepší dát dvě 1½ lžičky lihového octa nebo 1 lžíci jablečného octa.

Nezapomeňte nechat hotový piškot vychladnout s mírně pootevřenými dvířky trouby.

Související články:

Recept na kvásek, který vytéká z mísy. Babička měla dvě pravidla

Udělala jsem dokonalé palačinkové těsto, protože jsem zkombinovala tyto dvě ingredience. Nejím žádné jiné