Zahrada

Jak probudit orchideje a přimět je znovu kvést: jednoduchý způsob

Орхидеи
142views

Existuje několik způsobů, jak stimulovat kvetení.

Pokud rostlina odmítá produkovat květiny, můžete nejprve změnit teplotní režim.

Optimální teplota pro květ je do 25 stupňů Celsia. V době odpočinku je komfortní teplota 16 stupňů. Takové změny můžete u orchideje provádět během dne. Například tak, aby květina strávila noc na chladnějším místě a den na známém místě. To pomáhá produkovat více oxidu uhličitého, což bude mít dobrý vliv na tvorbu nových listů.

Je také potřeba další světlo, aby jej rostlina dostávala 14 hodin v řadě. Vhodné jsou halogenové a zářivky.

Klasické žárovky mohou orchideji ublížit. Kořeny také potřebují světlo, proto je lepší zvolit průhledné květináče pro orchideje.

Je také vhodné zdvojnásobit interval mezi zálivkami, například zalévat jednou za 10 dní. Postřik v tuto chvíli není nutný. Během této doby je také nutné vyloučit všechny způsoby krmení. Do normálního režimu se můžete vrátit až poté, co se objeví první stopka.

Musíme si také pamatovat, že každá orchidej může kvést díky přítomnosti několika „spících“ pupenů. Proto byste měli stopku seříznout 2 cm nad třetím pupenem, abyste zabránili vysychání.

Stopku lze seříznout přímo u růžice, ale pak orchidej vykvete později. Poté s květináčem nehýbejte, může to negativně ovlivnit stav rostliny a opět zpomalit proces kvetení.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.