Zahrada

Jaká častá chyba může způsobit, že ztratíte sklizeň cibule: mnoho letních obyvatel to dělá

лук
137views

Tato plodina není tak náročná na pěstování jako některé její další sousedy v okolí, přesto je třeba dodržovat důležitá pravidla.

Pokud uděláte vážné chyby v otázkách péče, můžete sklidit velmi průměrnou sklizeň.

O jaké závažné chybě mluvíme?

Je známo, že pro přibírání na váze a správný vývoj potřebuje cibule dostatek vláhy. Ne všichni letní obyvatelé však sledují změny povětrnostních podmínek a také nesledují, jak se vlhkost absorbuje do půdy.

V důsledku toho existuje vysoká pravděpodobnost „zaplavení“ plodiny a zavedení mnohem více vlhkosti, než potřebuje.

Takové cibule se extrémně špatně skladují a jsou také náchylné k různým chorobám.

Je důležité si uvědomit, že během aktivního růstu a vývoje rostliny by měla být půda mírně vlhká, ale voda by neměla stagnovat.

Pokud si všimnete, že začalo aktivně pršet, zalévání by mělo být dočasně zastaveno. Když si všimnete, že půda na vašich zahradních záhonech není tak vlhká, jak by měla být, můžete začít zalévat.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.