Zahrada

Jakou půdu potřebují sazenice rajčat, aby byly hromady rajčat: dvě možnosti najednou

Рассада томатов
171views

Není žádným tajemstvím, že budoucí sklizeň konkrétní plodiny přímo souvisí s tím, jaká půda byla pro sazenice použita.

Kromě toho obsahuje také další složky ve formě divizny, popela, pilin, vápna, křídy a minerálních hnojiv.

Aditiva a jejich množství závisí na tom, o jaké kultuře mluvíme.

Pokud tedy mluvíme o rajčatech, pak mají zahradníci dva recepty na přípravu půdy, které rostlinám poskytnou vše, co potřebují pro růst, vývoj a samozřejmě plodnost.

Můžete tedy smíchat 4 díly rašeliny, 1 díl trávníkové půdy a ¼ dílu divizna. Na každých 10 kg výsledné směsi se vyplatí přidat 3 kg říčního písku, 10 g dusičnanu amonného, ​​2-3 g superfosfátu a 1-1,5 g chloridu draselného.

Pro další možnost budete muset smíchat humus, rašelinu, trávníkovou půdu a shnilé hnědé piliny ve stejných částech.

Pro kbelík výsledné směsi přidejte 1,5 šálku dřevěného popela, 3 polévkové lžíce superfosfátu, 1 polévkovou lžíci síranu draselného a 1 čajovou lžičku močoviny.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.