Čím zalévat rajčata? Mnoho lidí používá pouze vodu nebo hotové směsi v obchodech, aniž by věděli, že si mohou správné živiny připravit doma. Podívejte se také, jak připravit postřik na rajčata s kvasinkami a škůdci. se jim vyhnou.

I ti nejlepší zahradníci se nad tím každoročně pozastavují, jaký postřik použít na rajčata, čím je hnojit a jak vyrobit domácí hnojivo na zalévání rostlin. Prakticky každý ví, že tyto přípravky mají pozitivní vliv na růst sazenic i na sladkost a čerstvost zeleniny. Ukazuje se, že jejich příprava je jednoduchá a nemusíte se příliš namáhat, abyste dosáhli překvapivě dobrých výsledků. Co budete potřebovat k zalévání rajčat?

Čím zalévat rajčata? Připravte si hnojivo a sledujte, jak hojně rostou

K zalévání rajčat se hodí hnojivo, například kopřiva, přeslička nebo pampeliška. Jejich příprava se ukázala jako velmi jednoduchá. Stačí nasbírat asi 1 kg rostlin, kterými chcete rajčata hnojit. V případě kopřiv jsou nejlepší rostliny, které nekvetou a nemají semena, protože obsahují nejvíce živin. Poté je vložte do sudu a zalijte asi 10 litry vody. Důležité je umístit sud mimo dům, protože během procesu kvašení bude vydávat nepříjemný zápach. Vrchní část sudu zakryjte plátnem a počkejte asi 2 týdny, dokud z něj nezmizí pěna, což znamená, že kvašení je ukončeno. Přípravek jednou denně promíchejte.

Když je směs hotová, zřeďte ji v poměru 1:10 vodou v konvici. Směs stačí používat každé 3-4 dny v množství asi 2 litry na rostlinu. Rychle zjistíte, že rajčata porostou rychleji a plody budou zdravé a chutné.

Jak vyrobit postřik na rajčata z kvasnic? Jednoduše smíchejte přípravek s vodou

K prevenci houbových chorob a škůdců můžete na rajčata použít také kvasnicový postřik, který jim poskytne dodatečnou ochranu. Takový přípravek se doporučuje aplikovat na jaře, v období intenzivního růstu zeleniny. Pokud chcete, aby byl účinný, stříkejte jej přibližně jednou týdně. Jak jej připravit?

Jednoduše vezměte 100 g čerstvých pekařských kvasnic a rozpusťte je v 10 litrech vody. Pak už stačí hotový produkt nalít do rozprašovače a rajčata pravidelně postřikovat. Nezapomeňte však vždy použít čerstvé droždí, nikoli sušené droždí z balíčku. Jinak se může stát, že postřik nebude vůbec fungovat a vy budete jen ztrácet čas. Postřik můžete použít nejen na rajčata, ale také na okurky a růže.

Související články:

Proč rajčata nedozrávají? Odstraňte 5 chyb. Zelenina hned zčervená

Víme, proč mají některá rajčata tvrdý a bílý střed. Důvod mnohé překvapí