Namísto kupování drahých výživných látek v obchodech vsaďte na ekologické a domácí způsoby. Takovou „vitamínovou bombu“ pro rostliny naleznete ve své kuchyňské skříňce. Díky tomuto výrobku budou vaše květiny krásně kvést celé léto.

Mnozí z nás doma pěstují rostliny v květináčích. Jsou nádhernou dekorací a zútulňují interiér. Aby však krásně rostly, je důležité o ně dobře pečovat. Jak to udělat? Vyzkoušejte toto osvědčené domácí hnojivo.

Čím hnojit domácí hrnkové květiny? Tato domácí výživa zlepší kvetení a posílí rostliny

Rostliny v květináčích mají různé potřeby, ale toto domácí hnojivo je univerzální a udrží vaše květiny vyživené, posílené a rychleji rostoucí. Jak jej vyrobíte? Budeme k tomu potřebovat… bramborový škrob.

Bramborový škrob je produkt, který naleznete v každé kuchyni. Obsahuje mnoho draslíku, fosforu a vápníku a tyto složky jsou nezbytné pro správný růst rostlin. Stačí, pokud z květináče odstraníte asi 1,5 cm zeminy, nasypete čajovou lžičku škrobu a zasypete. Po ošetření květiny zalijte a výsledky vás určitě překvapí. Tento patent postaví na nohy i tu nejodumřelejší rostlinu.

Jak si vyrobit domácí hnojivo na květiny? Tato výživa posílí slabé a špatně rostoucí rostliny

Jogurt je zdrojem vápníku, bílkovin, sacharidů a minerálních solí. Jogurt obsahuje také složky, jako jsou vitamíny skupiny B, fosfor a aminokyseliny, které pomáhají rostlinám správně se vyvíjet. Toto hnojivo také dodá půdě potřebné živiny a květiny lépe rozkvetou. Jak jej připravit? Do misky nalijte jeden litr vody, poté přidejte 2 polévkové lžíce přírodního jogurtu, promíchejte, a když je konzistence jednotná, přelijte do láhve. Touto výživou zalévejte rostliny 1 až 2krát měsíčně.

Související články:

Zalévejte své jahody tímto hnojivem ještě dnes. Budou mít více plodů, než si myslíte.

Posilující hnojivo se skořicí. Zalévejte jím své sazenice rajčat, aby byly silné a zdravé