Jakou další funkci mohou plnit chňapky? Navzdory tomu, co se zdá, je to velmi dobrá otázka, protože ne každý ví, jak jinak je lze využít. Přitom některé triky výrazně usnadňují každodenní vaření.

Je samozřejmé, že rukojeti hrnců se používají především proto, aby se daly pohodlně a bezpečně uchopit, pohybovat s nimi nebo je zvedat. Není to žádná novinka ani tajná znalost. Ukazuje se však, že tato nenápadná součástka skrývá další zajímavé využití. Jaké to jsou?

Používáte při vaření pokličku? Měli byste znát tento patent

Kuchyňské nádobí je nezbytnou součástí vybavení téměř každé kuchyně. Bez ohledu na jejich velikost nebo tvar se nejčastěji používají k přípravě chutných jídel na sporáku. Abychom ušetřili čas a peníze, často je přikrýváme pokličkou. Tím se výrazně zkrátí doba přípravy jídla a navíc se minimalizuje množství stoupající páry, která může zvýšit vlhkost v místnosti. Někdy však může být nepohodlné je dočasně odstranit, například když chceme obsah hrnce zamíchat. Kam můžete odložit horkou a často mokrou poklici, aniž byste riskovali, že se popálíte nebo poškodíte něco v okolí? Existuje chytrý patent, který rozptýlí veškeré pochybnosti.

Neobvyklé použití rukojetí hrnců. Budete překvapeni

O důmyslné řešení problému s pokličkami se podělil uživatel internetu, který na webu zveřejňuje užitečné triky usnadňující život a zejména vaření.. V krátkém videu ukazuje, co dělá s horkou pokličkou, když ji potřebuje na chvíli sundat z hrnce. Ukazuje se, že ji stačí nasadit na rukojeť tak, aby se zahákla za okraj hrnce. Přesný návod najdete v následujícím videu.

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený @internetbastard

Smažení na pánvi? Rozhodně vyzkoušejte tento trik

Trik s pokličkou není jediný, při kterém byste měli použít rukojeť pánve. Pokud na pánvi něco smažíte a k míchání používáte lopatku, často ji nemáme kam odložit, abychom neušpinili vše kolem. Ukazuje se, že i v tomto případě může pomoci rukojeť, přesněji řečeno konec rukojeti s otvorem. Ten je obvykle dostatečně velký, abychom do něj mohli stěrku snadno zasunout, aniž bychom se museli obávat, že nám vypadne nebo udělá nepořádek.

Související články:

Dávají vám rezavé hrnce bezesné noci? Stačí použít výrobek, který máte v kuchyni

K vyčištění připálených hrnců stačí jen malé množství. Hodí se i na leštění příborů.