Užitečné tipy

Káva, kterou pijete, prozrazuje hodně o vaší povaze. Psycholog to vysvětlil

73views

Espresso, cappuccino nebo možná latte? Káva, kterou pijete, prý o nás vypovídá víc, než si myslíme. Klinická psycholožka tyto vztahy popsala ve své knize a my se už těšíme, jestli to bude fungovat iv našem případě….

Tento článek je určen kávičkářům, kteří nepijí jen tak cokoli a mají svůj oblíbený druh kávy. Uhlově černé americano? Rafinované espresso?

Nebo snad trochu nonšalantnější latte? Pokud si při návštěvě kavárny s přítelkyněmi vždy objednáte jen tento jeden druh kávy, podle toho se prý dá usoudit vaše osobnost. Funguje to na vás?

Psycholog o pití kávy

Dr. Ramani Durvasula je americký klinický psycholog a emeritní profesor psychologie, který se vícekrát objevil v médiích.

Mimo jiné je odbornicí na narcistickou poruchu osobnosti a za svůj život spáchala i několik knih. Mezi nimi byla také publikace s názvem: Jste to, co jíte.

Změňte svůj postoj k jídlu, změňte svůj život.

Právě v této knize Durvasula přišla s tezí, že to, jakou kávu pijeme, prozrazuje hodně o naší osobnosti.

Espresso – lidé zaneprázdnění, ale zároveň s vůdčím charakterem, sebevědomí sami sebou a cílem, ke kterému směřují. Takové osobnosti sahají po kávě častěji než průměrný „Kowalski“.

Cappuccino – zajímavá kombinace perfekcionismu, čestnosti a nadměrné péče o druhé. O kompulzivních „cappuccinonistech“ se říká, že jsou nejlepšími přáteli.

Latte – štědří lidé (vždyť je to drahá káva…) a extroverti. Tým pro ně znamená více než jednotlivec a tak i raději pracují. Navíc je to osobnost, která často upřednostňuje jiné před sebou.

Ice latte – ledovou kávu pijí lidé, kteří jsou dětinští a poněkud lehkovážní. Existuje však i druhá strana této mince: odvaha a spontánnost.

Káva bez kofeinu – stejně jako u cappuccinu, i tady se v Durvasuliho hodnocení objevil pojem perfekcionismus, ale tentokrát je to ještě něco víc. Analýza psychologa zde dokonce ukázala jistý druh posedlosti. Je to také osobnost, která činí velmi promyšlené, rozumné rozhodnutí.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.