Kávová sedlina pro květiny je nejen hnojivo, které rostlinám prospívá, ale také účinný způsob, jak odradit některé „nežádoucí“ nájemníky. Jak chytře využít kávovou sedlinu na zahradě i mimo ni?

Kávová sedlina pro hrnkové květiny. Jaké látky obsahuje kávová sedlina?

Kávová sedlina pro hrnkové květiny je mezi zahrádkáři dobře známý patent na zlepšení kondice rostlin. Kávová sedlina je přírodní odpad, který je ideální jako hnojivo. Mimo jiné obsahuje:

  • Fosfor,
  • měď,
  • draslík,
  • dusík.

Důležité je, že půda je kyselá, takže je vhodná zejména pro rostliny, které mají rády půdu s mírně kyselou reakcí, jako jsou kapradiny nebo anturie.. Je však třeba mít na paměti, že je nelze použít jako modifikátor pH půdy. Jsou schopny pouze napomáhat udržovat takový stav.

Použití sedimentu na rostliny v květináčích, nezapomeňte jej smíchat s půdou v květináči.. Pokud je necháte jen rozptýlené na povrchu, mohou zplesnivět. Ztratí své vlastnosti a mohou také přispět ke znehodnocení rostlin. Můžete je využít i jiným způsobem, a to přípravou tekuté výživy. Jednoduše zalijte polévkovou lžíci zeminy asi půl litrem vody. Dalším způsobem použití zeminy je Před vsypáním zeminy na dno květináče nasypte asi jednu čajovou lžičku.. Tímto ošetřením se půda více provzdušní.

Je možné používat na zahradě kávovou sedlinu?

Pokud se zeptáte zahradníka, zda je možné použít kávovou sedlinu na zahradě, určitě dostanete kladnou odpověď. Jedním z nejjednodušších řešení je jejich použití jako kompost. Pak nejen dodávají některé živiny, ale i zlepšují také konzistenci substrátu. (nedojde k jeho okyselení, protože nebudeme používat tolik sedimentu, což by v tomto měřítku mohlo vést k okyselení půdy).

Kávovou sedlinu lze na zahradě použít také podobně jako zálivku květináčů, tj. přidáním do půdy. Opět by měly být vmíchány do vrstvy půdy kolem rostliny. Stejným způsobem je lze použít i k přípravě zálivky pro rostliny. Zde však budou poměry odlišné, neboť asi tři polévkové lžíce sedimentu na asi 5 litrů vody.. Tato směs by měla stát alespoň přes noc. Poté ji není třeba cedit; ve skutečnosti je vhodné ji promíchat a rostliny zalít. Sediment můžete samozřejmě analogickým způsobem použít i na rostliny, které pěstujete na balkoně.

Bude kávová sedlina fungovat na slimáky?

Plži a slimáci jsou bohužel nepříjemným jevem na mnoha zahradách. Dokážou velmi účinně ničit rostliny. Může však kávová sedlina pomoci proti slimákům? Ukazuje se, že je to jeden z ekologických způsobů boje proti těmto škůdcům. Nejenže hnojí půdu, ale tyto tvory také hnojí. nemají rádi silnou vůni kávy a kofein, který obsahuje a který je pro ně toxický.. Použití kávy jako hnojiva nebo přípravku na zalévání rostlin tedy zahradu nejen vyživí, ale také pomůže zbavit se nežádoucích škůdců.

Související články: Květinová kultura: Květinová kultura je vhodná pro pěstování rostlin, které se nacházejí na území České republiky:

Papriky ji mají rády, při výsadbě ji dejte pod kořen. Způsob, jak získat zdravé a zralé papriky

Domácí hnojivo na muškáty za pár drobných. Všechny ingredience máte v kuchyni