Užitečné tipy

Každá komáří „kapota“: Balkonová rostlina, která vás zachrání před letní noční můrou

43views

Jsou asi jeho nejotravnějším hmyzem léto. Dělají rozruch, zanechávají ve vás špatné známky a nutí vás přehodnotit, zda jíst sladké nebo ne. Mimochodem, viz nebezpečí od „hada“ pro komáry.

Říká se, že komáři chodí do „sladkokrevných“ lidí a to je naprostá pravda. Komáři mají velmi silný čich a kořist si vybírají podle potu. Podle potu dokážou poznat, jestli jste „sladkokrevný“ nebo ne.

Komáry můžete snadno odehnat z domova přírodními způsoby, protože hotové repelenty proti hmyzu dostupné na trhu obsahují toxickou látku zvanou DEET, která je velmi škodlivá pro lidské zdraví.

Jedním takovým způsobem je pěstování rostlin odpuzujících hmyz! Některé rostliny odpuzují komáry svým silným zápachem. Některé z nich jsou balzámThe máta a levandule. Postavte si na zahradu nebo terasu květináče s těmito rostlinami a zbavte se otravných komárů.

Přírodní domácí repelent proti hmyzu: 7 rostlin, které okamžitě odpuzují komáry

Navzdory chvilkám bezstarostného léta… má i úskalí. Jsou neustále s ním a s komáři. Komáři nemusí být tak oškliví hmyz ale jedno kousnutí od nich může způsobit, že nebudete moci spát kvůli svědění. Nebo ještě hůř, byla infikována a potřebovali jste lékařskou pomoc. Mimochodem, viz Zapomeňte na komáří štípnutí: Řešení se ukrývá ve slupce tohoto ovoce

Pro ty, kteří hledají přirozenější způsoby, jak se před nimi chránit, je řešení v rostlinách, které lze pěstovat uvnitř i venku.

7 rostlin, které odpuzují komáry

Levandule pro komáry

Včely milují příjemnou vůni této květiny, ale většina ostatního hmyzu, jako jsou pakomáři, blechy, komáři a moli, se od ní budou držet dál. Zasaďte řadu těchto fialových květů na okenní parapet nebo dveře, abyste zabránili hmyzu a zároveň si užili jeho nádhernou vůni.

Rozmarýn

Hledáte pokojovou rostlinu, která odpuzuje hmyz? Vaše oblíbená kuřecí bylinka, rozmarýn, dodává jídlu nejen chuť, ale také odpuzuje komáry! Zabraňuje také švábům, takže ke vchodu do domu můžete postavit pár pěkných květináčů s rozmarýnem, abyste se chránili před komáry a šváby.

Chryzantéma

Nádherná květina, která zkrášlí váš balkon nebo dokonce váš stůl a zároveň zažene komáry, brouky, šváby, mravence díky sloučenině přítomné v této rostlině, která působí stejně účinně jako spreje proti hmyzu na trhu.

Citronová tráva

Citronová tráva možná není nejběžnější rostlinou, kterou najdete na balkonech a zahradách řeckých domů, ale pravděpodobně by se měla stát naší oblíbenou, protože je to kouzelná rostlina s nádhernou citrusovou vůní, kterou… komáři nenávidí.

Měsíček

Krásná květina měsíček kromě toho, že nám zkrášluje prostor, také odpuzuje komáry.

Královský

V zemi není žádný řecký dům, který by neměl na balkoně nebo na dvoře jemnou trsovou bazalku. Nádherná rostlina, která se používá při vaření a zároveň skvěle voní a odpuzuje komáry. Bazalku lze pěstovat i uvnitř, ale rozhodně potřebuje 8 hodin slunečního záření.

Česnek

Jeho vůně odpuzuje komáry a jiné brouky. Co to může udělat s jídlem, není třeba diskutovat…

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.