Nepodceňujte skutečnost, že se listy rajčat kroutí, protože tento stav může být vážnější, než si myslíte. Příčinou jsou s největší pravděpodobností základní chyby v péči. Můžete je napravit, ale nejprve musíte zjistit, co přesně se vašim sazenicím děje. Za tímto účelem si pozorně prohlédněte listy svých rajčat z obou stran.

Pěstování rajčat vyžaduje pravidelnou péči o sazenice. Pokud rostlinám poskytnete správné podmínky a péči, měly by se vám v létě odměnit šťavnatými plody.

I malá chyba v péči o keříky však může mít následky. Jakmile si všimnete, že se listy vašich rajčat kroutí, reagujte rychle.protože to může být znamení, že s rostlinami není něco v pořádku.

Kroutí se listy rajčat? Je to znamení, že jste je zasadili na špatné místo.

Listy rajčat vám mohou hodně napovědět o stavu rostliny. Pokud se kroutí nahoru a jsou viditelně zkroucené, byly pravděpodobně zasazeny na příliš slunném místě. Sazenice rajčat potřebují ke zdravému růstu sluneční světlo, ale příliš mnoho jim může uškodit. Místo, kde rostou, by proto mělo být světlé, ale mírně zastíněné.

Kroutí se listy směrem dolů? Možná to přeháníte s hnojením

Pokud se listy stáčejí dolů, může to být známkou toho, že jste přehnojili dusíkatými živinami. Začínající zahrádkáři si často neuvědomují, že příliš mnoho tohoto prvku v půdě může být pro sazenice škodlivé. Místo toho, aby keříky rajčat posílil, způsobuje jejich oslabení, listy jsou tmavší, tenčí a náchylnější k poškození.

Listy se kroutí a mají tmavé vrcholky? Je to známka nedostatku

Zkroucené listy rajčat s tmavými vrcholy svědčí o vážném nedostatku vápníku. V takové situaci je nejlepší zkontrolovat pH půdy, ve které sazenice rostou, a v případě potřeby doplnit minerální látky hnojivem.

Kroutí se a lepí listy rajčat? Pravděpodobně oběť škůdců

Rychlá reakce je nutná také tehdy, když listy rajčat se kroutí a jsou lepkavé.. Deformace v kombinaci s lepkavými zbytky často znamená. napadení škůdci, jako jsou mšice.. V tomto případě se nevyplatí déle čekat, protože to může sazenice zcela zničit. Ekologický přípravek na hubení škůdců rajčat z obchodu pro zahrádkáře nebo domácí přípravek na bázi octa.

Související články:

Rajčata jako sen? Zakopejte je do země a těšte se ze sklizně

Nejčastější choroby rajčat. Jak se s nimi vypořádat?