Když květiny začnou vadnout nebo se na nich objeví škůdci, je lepší neztrácet čas hledáním speciálních prostředků. Univerzální antibiotikum na rostliny najdete ve své kuchyni. Květiny se vám rychle odvděčí krásným vzhledem.

Každý kuchař dobře ví, že přidání česneku do jakéhokoli pokrmu dokáže zázraky a zvýrazní jeho chuť. Možná si však neuvědomujete, že jeho hodnota přesahuje hranice kuchyně. Cesnak je také účinným zahradnickým nástrojem, který může prospět téměř každé rostlině.

Jak působí česnek na rostliny? Celá pravda o jeho vlastnostech při péči a pěstování

Česnek odpuzuje některé škůdce a hnojí půdu. Je bohatý na fosforu, živina, která pomáhá rostlinám hojně růst. Kromě toho je cenným zdrojem draslíku, který udržuje listy, plody a květy ve skvělé kondici. Česnek je také jednou z forem přírodního boje proti škůdcům, ale lze jej použít i jako protiplísňový prostředek na napadené rostliny. Jeho vysoký obsah síry ničí houby. Pouhým postřikem nebo politím napadeného místa česnekovou vodou zabráníte jejímu růstu.

K čemu je česnekové hnojivo dobré? Domácí trik, který pomáhá přivést rostliny zpět k životu

Pouhý jeden stroužek česneku dodá rostlinám extra sílu a živiny. Způsoby, jak ho využít při péči o něj, byly uvedeny na instagramovém profilu gardening_tips68. Nejrychlejším způsobem, jak pomoci rostlinám s tlejícími listy, je otřít je částí těsta, které obvykle končí v koši. Můžete ji také dát do květináče a nechat ji působit.

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený uživatelem Gardening Tips (@gardening_tips68)

Dalším způsobem, jak můžete rostlinám dodat sílu, je vyrobit česnekovou vodu. Potřebujete vysokou nádobu, do které nalijete 300 ml vody a přidáte několik stroužků česneku. Celé to zalijte trochou bílého octa a nechte působit přes noc.

Související články: Vyzkoušejte si, jak se vám bude dařit, když se vám bude chtít:

3 rostliny, o které se nemusíte bát. Vysaďte si je na zahradě a obdivujte je

Tuto rostlinu nezastraší ani sucho. Je ideální pro zapomnětlivé lidi