Užitečné tipy

Megainvestice na jižním Slovensku pokročila. Číňané spolu s místní továrnou zaměstnají 2 500 lidí.

16views

Společnost MH Invest předložila záměr výstavby průmyslového parku Šurany k posouzení vlivů na životní prostředí (EIA). Příprava parku je předpokladem pro přilákání nových investic do regionu, uvádí se v předložené dokumentaci. Z hlediska rozlohy bude představovat jeden z největších průmyslových parků na západním Slovensku. Hlavním záměrem je vybudovat nový strategický průmyslový park pro umístění několika významných investorů.

Svou rozlohou bude představovat jeden z největších průmyslových parků v lokalitě západního Slovenska. Hlavním záměrem je vybudovat nový strategický průmyslový park pro umístění několika významných investorů.

Nový průmyslový park by měl být vybudován ve městě Šurany v okrese Nové Zámky, v katastrálním území Šurany, Nitriansky Hrádok a Bánov. Území o rozloze 540 hektarů se skládá z přibližně 375 hektarů plochy průmyslového parku a 165 hektarů plochy, přes kterou je nutné vést inženýrské sítě nezbytné pro provoz parku.

V severní části parku o rozloze 255 hektarů se uvažuje o strategickém investorovi z oblasti výroby bateriových článků. Byly by postaveny dvě výrobní haly, přičemž výrobní kapacita každé haly se předpokládá 10 gigawatthodin (GWh), celkem 20 GWh pro obě haly v třísměnném provozu. To v první fázi představuje přibližně 60 milionů bateriových článků ročně.

Nový průmyslový park by měl být vybudován ve městě Šurany v okrese Nové Zámky, v katastrálním území Šurany, Nitrianský Hrádok a Bánov. Území o rozloze 540 hektarů se skládá z přibližně 375 hektarů plochy průmyslového parku a 165 hektarů plochy, přes kterou je nutné vést inženýrské sítě nezbytné pro provoz parku.

V jižní části 120hektarové plochy má být vybudován výrobní areál a energetické centrum pro celý průmyslový park. Současně se v rámci uvažované plochy počítá s umístěním logistických a montážních funkcí.

Jeho plocha bude představovat jeden z největších průmyslových parků na západním Slovensku. Hlavním záměrem je vybudování nového strategického průmyslového parku pro umístění několika významných investorů.

Nový průmyslový park by měl být vybudován ve městě Šurany v okrese Nové Zámky, v katastrálním území Šurany, Nitriansky Hrádok a Bánov. Území o rozloze 540 hektarů se skládá z přibližně 375 hektarů plochy průmyslového parku a 165 hektarů plochy, přes kterou je nutné vést inženýrské sítě nezbytné pro provoz parku.

Více informací Číňané s obrovskými investicemi chtějí dostat Slovensko na světovou špičku. Jeho šéf má velké plány

V severní části parku, která zabírá 255 hektarů, se uvažuje o strategickém investorovi z oblasti výroby bateriových článků. Měly by být postaveny dvě výrobní haly, přičemž výrobní kapacita každé haly se předpokládá 10 gigawatthodin (GWh), celkem 20 GWh pro obě haly v třísměnném provozu. To v první fázi představuje přibližně 60 milionů bateriových článků ročně.

Jižní část 120hektarového areálu by zahrnovala výrobní areál a energetické centrum pro celý průmyslový park. Současně se v areálu počítá s umístěním logistických a montážních funkcí.

Podle katastru nemovitostí jsou všechny pozemky, které jsou součástí strategického parku, definovány jako orná půda, trvalý travní porost, lesní porost. Průmyslový park není v současné době v souladu s platnou územně plánovací dokumentací města Šurany. Z důvodu požadavku na uvedení plánovaného investičního záměru do souladu s územně plánovací dokumentací je nutné zajistit, pořídit a schválit změnu územního plánu města Šurany.

Více informací Investice do nového jaderného bloku se nemusí během jeho životnosti vůbec vrátit

Podle předložené dokumentace má být výstavba zahájena v posledním čtvrtletí letošního roku. Výstavba by měla trvat dva roky a zahájení provozu je plánováno na první čtvrtletí roku 2027. Odhadované investiční náklady jsou vyčísleny na 162 milionů eur.

Očekává se, že nová továrna vytvoří při plné výrobní kapacitě více než 2 220 pracovních míst. Více než tři čtvrtiny pracovních míst budou vyhrazeny pro provozní zaměstnance a zbytek budou tvořit vysoce kvalifikovaní pracovníci, jako jsou vědci, inženýři a management. Dalších 350 pracovních míst by mělo vzniknout v subdodavatelském parku.

Více informací Velká investice Švédů na Východě je ohrožena. Na Slovensku chybí potřebné zákony

V průmyslovém parku má vzniknout továrna na výrobu baterií pro elektromobily Gotion InoBat Batteries (GIB). GIB je společným podnikem slovenské společnosti InoBat a čínské Gotion High-Tech. V listopadu loňského roku uzavřela memorandum o porozumění se slovenskou vládou.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.