Máte problém s mravenci a mšicemi, kteří ničí úrodu vašich ovocných stromů? Abyste zabránili letošnímu útoku těchto škůdců na váš sad, je nezbytné smíchat tři domácí přípravky a natřít jimi kmeny stromů. Tato směs nezvané hosty účinně odradí.

Mnoho lidí pěstuje na svém pozemku ovocné stromy. Díky nim se mohou těšit z vlastnoručně vypěstovaného, chutného a zdravého ovoce. Bohužel se někdy stane, že rostliny napadnou škůdci, jako jsou mravenci nebo mšice.

Mravenci okusují mladé výhonky a listy. Pokud vytvoří kolonie, mohou zničit i kořeny. Na stromy je láká medovice, kterou produkují mšice. Ty jsou ještě škodlivější, protože odebírají rostlinám živiny a ničí úrodu.

Proto se vyplatí mšice z ovocných stromů odstraňovat a chránit je před napadením mravenci. Zde je několik přírodních prostředků proti těmto dvěma škůdcům.

Jak odstranit mravence a mšice z ovocných stromů? Recept na domácí postřik

Pokud se chcete letos vyhnout napadení ovocných stromů mravenci a mšicemi, vyplatí se připravit si domácí postřik ze tří snadno dostupných ingrediencí. Jeho příprava není časově náročná. Jak tedy vyrobit repelent na tyto škůdce?

Smíchejte 30 ml lněného oleje a 5 g jedlé sody v 1 litru vody. Tímto přípravkem postříkejte kůru ovocných stromů. Toto ošetření by se mělo opakovat jednou týdně. Jak tyto složky fungují?

Lněný olej nejen odpuzuje škůdce, ale také zajišťuje, že přípravek ze stromů nestéká. Jedlá soda je naproti tomu bezpečný a levný přípravek, který neškodí lidem ani rostlinám a zároveň hubí mravence a mšice.

Další domácí prostředky proti mravencům a mšicím na zahradě. V kuchyňské skříňce máte záchranu

Pro další ochranu ovocných stromů před mravenci, je dobré posypat jejich okolí skořicí. Ta vytvoří pro tento hmyz účinnou a neprostupnou bariéru.

Na mšice a mravence můžete také použít postřik z octa a vody. Na 1 litr vody použijte 100 ml octa. Navíc přidejte 1 čajovou lžičku šedého mýdla nebo několik kapek prostředku na mytí nádobí, které mají podobný účinek jako lněný olej.

Octový postřik účinně odpuzuje škůdce z ovocných stromů. Můžete si být jisti, že vašim stromům neublíží.

Související články:

Tyto přírodní prostředky mravenci jednoduše nesnášejí. Vyzkoušejte je a uvidíte, jak z vaší zahrady zmizí

Dejte je do sáčků a zavěste je na zahradu. Spolehlivý trik nejen na roztoče a mšice.