Pivoňce se říká královna letní zahrady. Je symbolem štěstí a hojnosti, krásně voní a má nápadná poupata. Její pěstování není náročné, ale může se stát, že nekvete tak bohatě, jak byste si přáli. Proč se to stává a jak to lze napravit?

Pivoňky jsou jedny z nejkrásnějších květin, které lze na zahradě najít. Poprvé se začaly pěstovat v Číně a Japonsku, kde se dodnes pěstují. jsou považovány za symbol štěstí. Na Slovensku se pěstují především čínské pivoňky, kterých je nejvíce odrůd. Díky tomu se můžete těšit z různých barev poupat, která jsou hlavní ozdobou pivoňky. Nejčastějšími odstíny květů jsou růžová, červená a bílá.

Proč pivoňky nechtějí růst? To je nejčastější chyba

Pivoňka může růst na stejném místě po mnoho let. Nemá ráda přesazování, proto je třeba dbát na zajištění vhodného stanoviště. Nejlépe se jí daří na teplém, slunném místě a v úrodné, mírně kyselé a propustné půdě. Rostlina kvete v červnu.

Rané odrůdy se rozvíjejí začátkem měsíce a pozdní pivoňky kvetou koncem měsíce. Hloubka výsadby je velmi důležitá. Cibuloviny by se měly sázet do hloubky 4-5 cm. To jim umožní volně přijímat živiny. Pokud toto pravidlo nedodržíte a zasadíte příliš hluboko, rostlina nebude mít vhodné podmínky pro růst.

Vyrobte si domácí hnojivo pro pivoňky. Podpoří růst rostliny

Druhou častou chybou je vysazování pivoněk do stínu a do společnosti obtížných rostlin, se kterými musí soupeřit o živiny (např. keře). Nezapomeňte, že květina by měla mít přístup ke světlu 6 až 8 hodin denně.. Nevykvete, pokud ji zasadíte ke zdi, do altánu nebo pod vysoký strom. Velmi důležité je také správné hnojení. Rostlina potřebuje dusík, ale živiny by měly být bohaté také na draslík a fosfor. Nejlepší volbou je domácí hnojivo. Rozpusťte 10 g kyseliny citronové v 10 litrech vody a pivoňky zalijte.

Související články:

Proto pivoňky nemají šanci vykvést. Místo překvapení se podívejte

Pivoňky jsou obsypané květy. Stačí je zalévat „babičkovským“ hnojivem. Vykvetou jako nikdy předtím