Jak často je třeba vytírat podlahu nebo prát ložní prádlo? Jedna žena přiznala, že to dělá maximálně jednou za několik let. Její metody, nebo spíše jejich nedostatek, jsou šokující. Ona sama se domnívá, že člověk by se neměl obtěžovat s úklidem. Odborníci a její matka mají jiný názor.

47letá Rachel z Biggleswade přiznala, že nedávno vytřela podlahu v kuchyni a koupelně. Na tom by nebylo nic překvapujícího, nebýt toho, že to udělala poprvé od pandemie, tedy nejméně čtyři roky. – Proč bychom se vůbec měli namáhat s úklidem? – ptá se v rozhovoru pro deník The Sun.

Podlahu nemyla už čtyři roky. „Ženy jsou vždy odsuzovány“.

Podlaha není jediným místem v Rachelinově bytě, které se již dlouho nečistilo. Žena přiznala, že stejně zřídka myje ložní prádlo a nemění záchodový kartáč. Tvrdí, že tím ušetří majetek a zároveň její špinavé povrchy nijak neškodí. Přestože se její byt zdá být čistý a uklizený, pravda je úplně jiná. – Ženy jsou vždy odsuzovány, pokud nejsou dokonalé hospodyňky,“ přiznala a dodala, že lidem by to mělo být jedno. Když se jí něco rozlije nebo sama vylije, jednoduše to utře hadrem nebo zamete za pochodu. Její máma Susan, která každý den pečlivě čistí umyvadla, toalety a podlahy, má jiný názor.

Rovněž si nemění ložní prádlo ani záchodový kartáč. Šetří tak spoustu peněz a životní prostředí

Navzdory nedostatečné pravidelnosti při úklidu je Rachel přesvědčena, že její byt je stále čistší než mnohé jiné. Před vstupem dovnitř si vždy vyzuje boty a nemá psa, který by do domu přinášel bakterie. Přestože si nepere ložní prádlo ani nemění polštáře, nebojuje s roztoči ani s ložními brouky. – Jsem naprosto zdravá,“ tvrdí a dodává, že její imunitní systém je fantastický. Žena prozradila, že mnohá její rozhodnutí týkající se úklidu jsou motivována obavami o životní prostředí a její finance. Podle ní mnohé společnosti doporučují každý měsíc vyměnit například záchodový kartáč, protože je chtějí prodat víc.

Jak často by se měly vytírat podlahy a prát ložní prádlo? Pečujte o své zdraví

Ložní prádlo i podlaha (zejména v kuchyni a koupelně) jsou místa, o která bychom se měli pravidelně starat. Ložní prádlo je v přímém kontaktu s naší pokožkou, a pokud se pravidelně nečistí, může to mimo jiné vést k alergiím. V ideálním případě by se měla prát alespoň jednou za dva týdny, pokud s námi nespí domácí zvířata (jednou za týden) nebo nejsme nachlazení (i denně). Pokud jde o podlahu, ta je také zdrojem mnoha bakterií a zárodků, proto bychom ji měli mýt jednou týdně, a nejlépe pravidelně.

Zbytky jídla, bláto a špína z venku nebo ze stříkající toalety jsou jen špičkou ledovce. Kromě toho ji nedostatečné pravidelné čištění může v konečném důsledku zničit. Chcete-li být ekologičtí a nechcete kupovat další výrobky, můžete se o ložní prádlo a podlahu starat přirozeným způsobem, například jejich praním nebo mytím v octové vodě. Ušetříte peníze a zároveň se postaráte o životní prostředí.

Související články:

Podlaha je tak lesklá, že na ni moucha nesedne? Vezměte tabletu z kuchyně a rozpusťte ji ve vodě

Tyto kuličky vyčistí vaši podlahu lépe než tekutina! Stačí dva kusy a vaše podlaha bude zářit čistotou beze šmouh