Užitečné tipy

Neuvěřitelný způsob, jak se zbavit mravenců v kuchyni: Nejen jeden, ale 8 způsobů, jak se jich zbavit

11views

Příchod léta bohužel přináší společnosti tmravenci. Její prostor kuchyně je nejnáchylnější, co se jejich vzhledu týče. Zapomeňte něco na jejím pultu, nebo pokud jste nesebrali ani ten nejmenší drobek, přepadnou! Mimochodem, viz Čistá kuchyně za všech okolností: Spyros Soulis ví, jak ji po vaření udržet čistou

Než poběžíte do supermarketu koupit chemické přípravky, které vůbec nejsou zdraví prospěšné, vyzkoušejte některý z těchto 8 přirozenými způsoby které jsou prokazatelně účinné!

Máta

Máta obecně pro vás může být velmi užitečná kvůli svým vlastnostem odpuzujícím hmyz. Pro plné využití těchto vlastností je lepší použít mátový esenciální olej než čerstvý nebo sušený. Do 250 ml vody nakapejte pár kapek oleje. Dále nastříkejte místa, kde mravenci vnikají do vaší kuchyně. Pokračujte v tom několik dní, dokud si nevšimnete, že už žádné další necirkulují.

Bílý ocet

Bílý ocet je zázračný materiál, který můžete použít k čištění kuchyně. Může pomoci odstranit připálenou mastnotu z vašich sporáků, ale také vyčistit vaši kuchyni od mravenců. Jeho silné aroma tento hmyz zabíjí. Nařeďte malé množství octa ve vodě a postříkejte místa, odkud mravenci vylézají.

Křída

Dalším přirozeným způsobem, jak se mravenců zbavit, je zablokovat jim vchod křídou. Tento materiál obsahuje uhličitan vápenatý, který tento hmyz odpuzuje.

Citron nebo pomeranč

Kyselé aroma, které má citron a pomeranč, vás může osvobodit od mravenců. Co můžete udělat, je uvařit citrusové kůry a pak nastříkat tuto tekutinu na místo, kam se mravenci dostávají.

Přírodní způsoby, jak se zbavit mravenců

Mastek

Potřete si dveře a okna mastkem a zbavte se mravenců jednou provždy. Mastek má podobnou funkci jako bílý ocet, takže zabraňuje pronikání mravenců do vaší kuchyně.

Filtrovaná káva

Kávová sedlina může být použita k řešení problému s mravenci. Jediné, co musíte udělat, je nanést malé množství na místa, kde se mravenci dostanou do vaší kuchyně. Aroma kávy je přirozeně odpuzuje.

Bobkové listy

Abyste ochránili své potravinové skříně před mravenci, vložte dovnitř bobkové listy. Jejich hmyzí pach je pro mravence to nejhorší, a tak do té skříně přestanou vstupovat. Pro ještě lepší výsledky umístěte bobkový list k potravinám, které mravenci vyhledávají, jako je mouka.

Přírodní způsoby, jak se zbavit mravenců

Skořice

Dalším kořením, které odpuzuje mravence, je skořice. Stejně jako u předchozích ingrediencí umístěte malé množství skořice na místa, kde hmyz vstupuje do kuchyně.

Přírodní způsoby, jak se zbavit mravenců

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.