Tradescantia: odrůdy této rostliny najdete v mnoha domácnostech. Obliba tradeskantie je dána především jejími dekorativními listy, ale také snadností pěstování. Pokud hledáte pěknou, snadno pěstovatelnou rostlinu s rychlým růstem, může být tradescantia ideální volbou.

Tradescantia: odrůdy rostlin původem z Ameriky

Tradescantia: odrůdy této rostliny mohou oslovit většinu lidí, kteří mají rádi zeleň v domácnosti. Pocházejí z Jižní Ameriky. Vyznačuje se mimořádně atraktivním zbarvením listů. Dorůstá výšky asi 30 cm. a pokud se pěstuje jako převislá rostlina, může mít větve dlouhé až 100 cm. Mezi nejoblíbenější odrůdy patří:

  • Tradescania Nanouk – má intenzivně fialovou spodní stranu listů s růžovými a zelenými pruhy;
  • Tradeskancia Tiama – má bílé a zelené listy;
  • Zahradní tradescantia – Nejčastěji se vyskytuje v zahradách, má zelené listy, které se mohou zavírat a otevírat v závislosti na intenzitě světla;
  • tradescantia bledá – Je považována za velmi dekorativní s neobvyklými fialovými listy a stonky.

Tradescantia – pěstování doma je poměrně snadné

Velmi pěknou a běžnou rostlinou v domácnostech a zahradách je tradescantia. Její pěstování není nijak složité, což je asi dobrá zpráva pro lidi, kteří nemají ruku a trpělivost na květiny, ale chtějí mít doma okrasné rostliny.

Tradescantia by se měla vysazovat do univerzální půdy. Je důležité, aby substrát, ve kterém roste, byl propustný. Na dno květináče umístěte drenáž (např. keramzit), aby se v něm nehromadila voda. Tato rostlina nemá příliš ráda vodu na listech. Proto buďte při zalévání opatrní a nelijte vodu na listy. Neměly by se také dotýkat mokré půdy. Substrát by měl být vlhký, ale pokud zaléváte příliš a voda se v podmisce hromadí, vylijte ji. Tradescantia nemá ráda ani kropení. Rostlinu je dobré čas od času přihnojit přípravkem pro pěstování v květináčích.

Tradescantia – množení rostlin

Množení Tradescantia je důležitá záležitost, zejména když jedna rostlina bujně roste a my bychom jich doma chtěli mít více, nebo když se o ni chceme podělit s někým dalším. Vždyť tradescantie se líbí mnoha lidem. Rozmnožování není nijak složité. Ostrým nožem, nůžkami nebo zahradnickými nůžkami odstřihněte výhonek s rostoucím koncem. Délka řezu závisí na velikosti rostliny. Poté oloupejte spodní listy tak, aby byla ve vodě ponořena pouze právě oloupaná část.. Listy by se neměly dotýkat vody. Tyto větvičky vložte do nádoby s vodou, například do sklenice. Až vyraší kořeny, měly by být umístěny do půdy – nejlépe univerzální. Nezapomeňte dno nádoby něčím vyložit, abyste zajistili odvodnění, odtok vody.

Tradice a kvetení? Kvete tato rostlina?

Ano – má drobné květy. Tradescence a květy, které se na ní mohou objevit, závisí na odrůdě. Každá má trochu jiné květy. Rostlina bude vzkvétat, pokud jí dopřejete vše, co potřebuje ke správnému růstu.

Tradescantia Zebra. Jak vypadá?

Tradescantia Zebra je jednou z odrůd rodu Tradescantia. Od svých „sester“ se mírně liší tím, že má ve srovnání s nimi poměrně velké listy. Její stonky mohou dosahovat délky až jednoho metru. Jemné, třpytivé listy s fialovým nádechem jsou velmi dekorativní a ve vzpřímené poloze vypadají nádherně. Pěstuje se a množí stejně snadno jako ostatní tradescany.

Související články: Třásněnky (v angličtině), Třásněnky (v angličtině), Třásněnky (v angličtině), Třásněnky (v angličtině):

Použijte k vytvoření houštiny listů. Tradescence bude plodná jako nikdy předtím

Krásné a nepřehlédnutelné! TOP balkonové květiny, které okouzlí každého