Užitečné tipy

Pavouci: I když se jich bojíte, nezabíjejte je doma – Má to dobrý důvod

78views

Strach z pavouci je to jeden z nejčastějších strachů, který se nám po mnoho tisíc let „vryl“ do DNA.

Pocit strachu a vyhýbavý pud pavoukovců se podle vědců vyvinul jako evoluční reakce na nebezpečnou hrozbu. Arachnofobie, jedna z nejčastějších fóbií u lidí, představuje instinkt přežití.

Viz také: Aktivní a přirozený boj proti pavoukům doma s přísadami z vaší kuchyně

Dnes tento strach posilují různé filmy v kině, které je představují jako monstra, která nás přicházejí pohltit.

Na druhou stranu tito malí tvorové nemají v úmyslu vám ublížit. Drtivá většina pavouků, které najdete ve svém domě, není nebezpečná, pokud nežijete v Austrálii.

U nás se odhaduje na 1500 druhů pavouků.

Je velmi důležité umět rozpoznat hodnotu, kterou pavouci v našem ekosystému mají, než se rozhodneme je zabít.

Co tvrdí entomolog

Entomolog Matt Burtoun a jeho kolegové navštívili 50 domů v Severní Karolíně, aby zaznamenali, zda se v nich chovají pavouci.

Nebyl dům, který by ho neměl, většina hostila pavouky vytvářející web a ti, kteří většinou preferují sklepy.

Přestože jsou obecně klasifikováni jako „predátoři“ a jsou schopni sežrat vše, co chytí do sítě, pavouci se nejčastěji živí škůdci a hmyzem přenášejícím choroby, jako jsou komáři.

Takže když zabijeme pavouka, zabijeme také dobrého lovce, který nás v podstatě chrání před otravnějším hmyzem a štěnicemi.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.