Užitečné tipy

Plíseň na záclonových tyčích je „vymazána“: Rozlučte se s octem, citronem a dvěma dalšími „překvapivými“ přísadami

12views

Záclonové tyče jsou součástí domu, který často zapomínáme čistit, v důsledku čehož se hromadí nečistoty a plíseňkterá se následně obtížně čistí.

Ale nebojte se! daddy-cool.gr navrhuje čtyři různé způsoby čištění záclonových tyčí

Mimochodem, viz domácí čistič, který vás zbaví zatuchlých pachů a palačinek

4 materiály pro odstranění plísní ze záclonových tyčí

Plíseň na záclonových tyčích

#1 Bílý ocet a olivový olej

The bílý ocet je známý pro své čistící vlastnosti. Díky své účinnosti najde využití ve všech místnostech domu. Co když ho ale zkombinujete s trochou olivového oleje?

Do sklenice dáte ocet a olivový olej a dobře protřepejte, aby vznikla směs. Tímto jej rozetřete na povrchy, které chcete vyčistit, čistým hadříkem. Dřevěný povrch dobře potřete a směs nechte působit. Pokud máte doma lahvičku s rozprašovačem, můžete ji použít místo sklenice. Tímto způsobem budete mít větší kontrolu nad množstvím směsi, kterou uložíte na každé místo.

#2 Citron

V případě, že se k octu nechováte přátelsky, budete potřebovat tuto alternativu. V receptu, který jste si přečetli výše, ho můžete nahradit ocet se šťávou z jednoho citronu. Citron působí jako čistič a dezinfekce, stejně jako bílý ocet. Pokud se bojíte, že by se nábytek po vyčištění mohl „lepit“, přidejte do své směsi pár kapek vody.

Olivový olej je však nezbytnou složkou a nelze jej nahradit. Má totiž vynikající schopnost leštit a vyživovat do hloubky, čímž je chrání před známkami opotřebení. Proto se doporučuje nelitovat, protože u nás nejde o ohrožený druh. Mějte na paměti, že s tímto receptem je povoleno každodenní čištění dřevěných povrchů.

#3 Pivo

Dobře, teď, když už máme vaši pozornost, je čas dozvědět se o zázračném působení piva. Možná jste to nečekali, ale nápoj, který všichni tak milujeme, se nepoužívá jen jako nápoj. Pokud jste předešlý večer otevřeli láhev piva, kterou jste nedopili, můžete s ní vyleštit dřevěné plochy.

Pokud nemáte otevřenou láhev, ale přesto chcete tento recept vyzkoušet, nechte láhev chvíli otevřenou. Chceme, aby nápoj nejprve trochu vychladl a nepěnil.

Postup je jednoduchý. Navlhčete čistý hadřík pivem a otřete dřevěný povrch. Poté povrch osušte suchým, čistým hadříkem. Po několika dnech používání receptury uvidíte zjevnou změnu v lesku vašeho nábytku.

#4 Včelí vosk

Včelí vosk je přísada široce používaná v komerčních přípravcích na leštění povrchu dřeva. Je velmi účinný a podle toho, jak je jeho množství ve směsi koncentrované, se směs stává účinnější.

Nejprve roztavte včelí vosk ve vodní lázni. Poté přidejte parafínový olej a dobře promíchejte. Po odstavení směsi z ohně přidejte esenciální olej a znovu promíchejte. Esenciální olej nepřidávejte, dokud směs hoří, protože se odpaří a ztratí své vlastnosti. Bavlněným hadříkem rozetřete směs na dřevěný povrch, který chcete vyčistit nebo vyleštit. Jemně rovnoměrně rozetřete povrch po celé délce. Nechte působit asi 15-20 minut. Nakonec povrch přetřete čistým hadříkem, aby absorboval zbývající mast.

#5 Mandlový olej

Mandlový olej je obecně známý pro své blahodárné vlastnosti pro lidský organismus, jako je anti-aging. Své uplatnění však najde i v kapitole „čištění dřevěných povrchů“. Zejména dokáže leštit, vyčistit a opravit praskliny na malých a středních plochách.

Budete potřebovat: 2 lžíce vody, studené nebo vlažné 2 lžíce mandlového oleje.

V nádobě podle www.douleutaras.gr smíchejte vodu s mandlovým olejem. Poté směsí namočte čistý hadřík a otřete povrch dřevěného nábytku. Nemusíte oplachovat ani znovu otřít suchým hadříkem. Stačí nechat směs působit a zaschnout sama.

Existuje několik druhů nerezové oceli, které mohou být více či méně odolné a některé povrchy mají čirý lak, který lze odstranit některými čisticími prostředky.

– Ve většině případů dosáhnete výsledků otřením povrchu z nerezové oceli čistým hadříkem namočeným v teplé vodě. Ale pro odolnější skvrny přidejte do vody kapku saponátu na nádobí a použijte roztok k otření povrchu. Opláchněte vodou a dobře osušte.

– Můžete použít i parní čistič s nástavcem na trysku. Pára vydezinfikuje povrch, který lze poté otřít měkkým hadříkem. Abyste předešli poškrábání, nepoužívejte kartáčový nástavec nebo jakýkoli drsný čisticí nástroj.

– U odolných skvrn navlhčete měkký hadřík zředěným roztokem vody a octa. Otřete celý povrch odshora dolů, ale nenechte ocet sedět na povrchu. Poté opláchněte a osušte.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.