Jak vyčistit celou mřížku, aby se leskla jako nová? Problémem je především mřížka, která skrývá filtr. Místo hodin strávených drhnutím vyzkoušejte tento osvědčený domácí trik. Během chvilky se zbavíte i obzvlášť mastných skvrn.

Důležitým kuchyňským doplňkem je odsavač par, který pomáhá bojovat s intenzivními pachy vznikajícími při vaření a pohlcuje stoupající páru.. Díky tomu se nemusíte obávat, že by se při vaření zhoršila vlhkost. Bohužel i přes mnohé výhody se může velmi obtížně čistit. Co můžete udělat pro to, aby vypadala jako nová?

Vynechávali jste při čištění mřížku? Čistěte ji raději pravidelně

Čištění digestoře může být náročné. Zvláště pokud jej neprovádíte pravidelně. Hromadí se v něm mastnota a nečistoty a při čištění kuchyně nakonec drhnete jak digestoř, tak filtrační mřížku, což je zdlouhavý a únavný proces. Je možné postupovat jinak? Samozřejmě. Místo tradičního úklidu se spolehněte na chytré domácí triky. Ty si poradí i s obzvlášť odolnou špínou.

Jak vyčistit mastný odsavač par za pár minut? Vyzkoušejte tyto domácí triky

U opravdu těžko odstranitelných ulpělých nečistot v podobě přilepené mastnoty a prachu začněte jemným seškrábnutím první vrstvy. Za tímto účelem povrch digestoře jemně navlhčete, posypte kuchyňskou solí a otřete. Nemusíte používat velkou sílu, protože i velmi odolná špína by měla jít bez problémů dolů. Dobře fungují také doma vyrobené „dlaždice“. Posypte digestoř jedlou sodou, pak na ni položte papírové utěrky navlhčené octem a nechte působit asi půl hodiny. Skvrny se dokonce začnou samy odstraňovat. Nezapomeňte použít rukavice. Poté mřížku otřete vlhkým hadříkem a nakonec otřete do sucha.

Jak vyčistit mřížku kapoty? Vykoupejte ji

Čištění mřížky filtru může být obzvláště problematické. Kvůli všudypřítomným otvorům ne vždy funguje i důrazné drhnutí. Místo toho, abyste do ní namáhali ruce, vezměte do ruky tabletu do myčky, jak to udělal autor instagramového účtu homeoftugcena. Co bude dál.

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu

A post shared by Tuğçe Y. (@homeoftugce)

  • Mřížku z digestoře položte na plech a položte na ni tabletu.
  • Převařte vodu v rychlovarné konvici a poté ji nalijte na mřížku, aby ji zcela zakryla a tableta se rozpustila. Dávejte pozor, abyste se nepopálili.
  • Nechte působit 30 minut.
  • Po skončení stačí pánev jemně opláchnout a otřít a bude jako nová.

Související články:

Vyčistěte znečištěnou digestoř během chvilky. Ani zaschlá mastnota nemá šanci

Zaschlá mastnota na kuchyňských obkladech a digestořích. Způsoby, jak si poradit s odolnou špínou