Užitečné tipy

Potraviny, které vám pomohou mít krásné a zdravé vlasy. Je velmi snadné je zavést do stravy!

Potraviny, které vám pomohou mít krásné a zdravé vlasy. Je velmi snadné je zavést do stravy!
143views

Každý z nás čelil, nebo možná dokonce neustále čelí problémům způsobeným . Ať je to cokoli, nikdo nemůže popřít, jak nepříjemné je narazit na vlasy, ze kterých vás bolí hlava, zvláště když zkoušíte různé šampony, které nemají žádný účinek. Existují však některé druhy potravin, které, jakmile je zařadíte do svého jídelníčku, mohou vašim vlasům ohromně pomoci!

Problémy s vlasy je těžké skrýt, ale lze je snadno opravit. / foto: Shutterstock

Problémy s vlasy je těžké skrýt, ale lze je snadno opravit. / foto: Shutterstock

S vlasy se může pokazit spousta věcí, od lupů, přes malý objem nebo dokonce vypadávání celých pramenů při sebemenším dotyku. Skrýt nezdravé vlasy je bohužel extrémně obtížné, zvláště v tomto období, kdy se počasí docela oteplilo. Naštěstí podle informací uvedených v , existuje spousta potravin, které můžeme zavést do našeho jídelníčku a podat našim vlasům pomocnou ruku.

Ryby, jedna z nejprospěšnějších potravin pro vlasy

Věděli jste například, že existují různé druhy ryb, které dokážou vašim vlasům dodat záviděníhodný objem a lesk? Losos, makrela a sardinky mají vysoký obsah omega-3 kyselin, které jsou kromě přínosu pro vlasy celkově zdravé, zejména pro krevní oběh. Ryby jsou také zdravou alternativou červeného masa, jehož častá konzumace může mít škodlivé účinky na organismus.

Špenát je vhodný pro křehké vlasy

Pokud se potýkáte s lámavými vlasy, než je budete trápit peněženkou zkoušením různých typů šamponů, proč je nezavést do svého jídelníčku? Obecně jde o extrémně zdravé jídlo, špenát obsahuje komplex vitamínů, železa a betakarotenu, které udrží vaši pokožku hlavy zdravou.

Pokud máte suché, matné vlasy, nečekanou pomoc vám mohou přinést batáty. Mají důležitou koncentraci beta-karotenu, který se v těle přemění na vitamín A. Dalšími zdroji tohoto antioxidantu jsou mrkev a dýně.

A pokud vám vlasy rostou velmi pomalu? Trochu více vajec ve vaší stravě by vás mohlo zbavit problému! Vejce mají vysoký obsah vitamínu B, bez kterého můžete mít problémy jak s vypadáváním vlasů, tak s nehty. Takže pár vajíček během týdne navíc může dát vlasům nový život.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.