Jak vyčistit bílou gumu v mých botách, aby opět zářily čistotou? Zapomeňte na drahé roztoky z obchodu. Pomohou vám osvědčené, doma vyrobené a levné metody. Vaše boty budou vypadat jako nové.

Tenisky jsou boty, které najdete téměř v každém šatníku. Jsou pohodlné, vždy módní a hodí se k většině stylů. Bohužel i přes své mnohé výhody mají také své nevýhody, z nichž hlavní je bílá guma kolem podrážky, která se rychle špiní a žloutne. Jak ji vyčistit, aniž byste ji museli intenzivně drhnout?

Jak vyčistit bílou gumu na teniskách? Použijte účinnou pastu

Bílá guma tenisek a někdy i jiné sportovní obuvi je charakteristickým znakem tohoto typu obuvi. Přestože vypadá stylově, velmi rychle se ušpiní. Ve skutečnosti stačí krátká procházka, aby se objevily první nevzhledné stopy. Při nedostatečném pravidelném čištění navíc brzy zežloutne a vypadá prostě ošklivě. Jak tedy o tento prvek pečovat, aby vaše boty vypadaly vždy jako po vybalení z krabice? V misce smíchejte prací prášek (bez bělidla ve složení) a jedlou sodu v poměru 1:1, poté přidejte malé množství vody, abyste vytvořili hustou pastu, a naneste ji na špínu pomocí houbičky.e. Jemně rozetřete, nechte působit 2-3 minuty a setřete vlhkým hadříkem. Nezůstanou žádné stopy nečistot.

Jak vybělit gumu na botách? Vezměte si z koupelny

Znečištěnou gumu na botách můžete vyčistit také pomocí přípravků z koupelny. Vymáčkněte trochu zubní pasty na nový zubní kartáček a vetřete ji do špinavých míst. Dávejte pozor, aby se přípravek nedostal na materiál. Chvíli drhněte a poté opláchněte vlhkým hadříkem. Všechny nečistoty zmizí.

Jak vybělit zažloutlé gumy na botách? Smíchejte a aplikujte

Na pomoc vám přijdou i další přípravky. Pokud je žvýkačka nejen špinavá, ale i zažloutlá, sáhněte po octu a citronu. Smíchejte je v poměru 1:1, pak do směsi namočte houbičku a otřete skvrny na gumových částech bot. Nechte několik minut působit a nakonec opláchněte nebo otřete vlhkým hadříkem. Díky bělícímu účinku citronu a octa budou vaše boty vypadat jako nové.

Nalila ji do sklenice a vložila dovnitř. Jednoduchý trik. „Potřebuješ vyčistit myčku?“

Tyto potraviny nikdy nezmrazujte. Ztratí svou chuť a všechny své zdraví prospěšné látky.