Závěsné balkonové květiny jsou vynikajícím dekorativním prvkem pro váš prostor. Vzhledem k měnícím se povětrnostním podmínkám jsou však vystaveny nejrůznějším zkouškám. Proto je nejdůležitější správná péče. Přečtěte si, jak surfínie hnojit, abyste se z nich mohli těšit až do pozdního podzimu.

Surfinie jsou odrůdou zahradních petúnií, které hojně zdobí balkony a terasy. Jsou vynikající volbou pro ty, kteří s balkonovým zahradničením teprve začínají. Květina vyžaduje časté hnojení, ale nemusíte se obávat o finance. Domácí způsoby výroby výživného odvaru vám pomohou ušetřit peníze a navíc využijete zbytky z kuchyně k užitečnému účelu, aniž by došlo k plýtvání produktem. Zjistěte, kterým ingrediencím budete moci dát druhou šanci, díky čemuž příbojové lilie zaplaví váš balkon mořem květů.

Surfinie – odrůdy. Značný výběr versus málo zahradnických dovedností

V závislosti na zvolené odrůdě se liší i způsob péče. Surfinia Supertunia Vista je odrůda vyznačující se hustotou kvetení. Na rozdíl od jiných domácích květin dobře snáší déšť a vítr. Nejsnáze se pěstuje Červená stébla – jsou odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám – a Levandulová kytice – můžete je snadno umístit na jižně orientovaný balkon, protože dobře snášejí příliš mnoho slunce. Při výsadbě surfinií je třeba dbát na to, abyste při jejich výsadbě v květináči dodržujte dostatečnou vzdálenost mezi květy.. Bohatý kořenový systém potřebuje ke správnému růstu prostor. Nedělejte si starosti s prázdnými místy. Květy je rychle zakryjí.

Surfinia nemá ráda sucho, nesmíte zapomenout pravidelné ranní a večerní zalévání. Nesmíte ji však přelévat. Přelévání nejčastěji vede ke zničení rostliny. Co v takové situaci dělat? Chcete-li květinu zachránit, musíte ji vytáhnout z podmáčené půdy, očistit kořeny a přesadit ji do nové půdy. Další příčinou odumírání je nadměrné hnojení. Surfinie potřebují pořádnou dávku péče, ale – jako u všeho – nesmíte to přehánět. Zjistěte, jak si vyrobit domácí hnojivo na květiny, které zvýší počet květů a je přírodním a bezpečným řešením.

Surfinie – jak o ně pečovat? Domácí hnojivo je řešením

Surfinie je teoreticky velmi náročná květina, která v praxi stojí za všechny oběti, které pro ni přinášíte. Půda pro květiny musí být úrodná a propustná. Nejlepší kyselost půdy je 6,5 pH. Rostlina vyžaduje časté hnojení. K tomuto účelu můžete použít přípravky, které má většina z vás doma. Mluvíme o kávová sedlina. Jedná se o jednoduchou metodu, díky které vaše surfinie porostou závratným tempem. Stačí zalijte kávovou sedlinu převařenou vodou a nechte vychladnout. – po vychladnutí je nálev připraven k použití. Používejte jej v třídenních intervalech. Existuje také metoda využívající suchou kávovou sedlinu. Nejjednodušší metoda je smíchejte asi 1-2 čajové lžičky se zeminou v květináči o průměru 25 cm.. Známá je také metoda hnojivo na bázi banánových slupek. Nalijte horkou vodu do nádoby, do které jste vložili slupky, a odstavte ji na 48 hodin. Po dvou dnech tekutinu vylijte a máte hotové hnojivo. Ano, je to opravdu tak jednoduché.

Související články:

Krásně kvete na slunci. Poslední šance pro kvetoucí surfinie

Kdy vysadit surfinie na balkon? Nejvhodnější termín se blíží. Kvetou až do října