Užitečné tipy

Před spaním si pod polštář položte bobkový list.

2.4kviews

 

Kolik toho víte o bobkovém listu? Pravděpodobně je často používáte pro přípravu polévek nebo aromatických omáček, ale tento způsob jejich použití vás jistě překvapí.

Věděli jste, že bobkové listy jsou skvělé při problémech se spánkem? Pokud jste neznali je jiné než kuchyňské využití, určitě si přečtěte náš nejnovější článek.

Vlastnosti bobkových listů

K čemu vlastně milujeme bobkové listy? Jejich jedinečná vůně není všechno. Bobkové listy mají vlastnosti, které čistí tělo od toxinů.

V minulosti se bobkové listy přidávaly do vonných tyčinek a používaly se jako prostředek ke zvýšení koncentrace. Je překvapující, že v dnešní době bezuzdné konzumace kofeinu si na tento účinek bobkových listů nevzpomínáme.

Proč tak rozsáhlá znalost bobkových listů? Poděkujte se starým Řekem a Římanem. Právě oni používali bobkové listy ke zdobení hlav vůdců nebo básníků. I oni považovali bobkové listy za symbol moudrosti, prosperity a slávy. Jak se ukázalo, ne bezdůvodně.

Používejte bobkové listy ve své domácnosti

Staří lidé věřili, že zapálení bobkových listů v bytě umožňuje jeho očištění od špatné energie. Přestože víru v auru můžeme ponechat bez zmínky, je pravda, že jedinečná vůně bobkových listů zmírňuje stres a čistí mysl.

To ovšem není všechno. Bobkové listy mají analgetické a protizánětlivé vlastnosti. Mají antipyretický a uklidňující účinek. Ať už budete inhalovat jejich výpary nebo konzumovat jejich výtažek v jídle (nebo je dokonce sníte celé), poskytnete svému tělu řadu výhod.

Dejte si bobkové listy pod polštář a spěte klidně

Možná vás zajímá, jestli vám bobkové listy pomohou usnout? Samozřejmě, že mohou. Vždyť co jiného než uklidnění a odbourání stresu potřebujeme před usínáním? Bobkové listy snižují stres, napětí a usnadňují usínání. Kromě toho vám zpříjemní spánek, takže se ráno vzbudíte odpočatí. Stačí jeden-dva listy pod polštář.

Někteří lidé také uvádějí, že vložení bobkových listů pod polštář vás zbaví nočních můr ze spánku. Ať to zní jakkoli magicky, existuje mnoho důvodů, proč toto řešení vyzkoušet v praxi.

Milí čtenáři, používáte bobkové listy i pro jiné účely než pro vaření? Pokud ano, určitě se s námi o ně podělte v komentářích.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.