Přestože jsou pavouci velmi užitečná stvoření, jejich neobvyklý vzhled v podobě mnoha očí a dlouhých nohou znamená, že ne každému se líbí. Jak je dostat z bytu efektivním, ale také humánním způsobem? Pomůže domácí sprej.

Máte v bytě pavouky, které ve vás vzbuzují strach a znechucení a nevíte, jak se jich zbavit? Na pomoc přijde osvědčený přípravek, který si můžete vyrobit sami. Je to levné, jednoduché pro přípravu a velmi efektivní. Co budete potřebovat?

Proč je v domech mnoho pavouků? Hledají přístřeší a potravu

Přestože na Slovensku žije několik jedovatých pavouků, obvykle žijí v kanalizacích a jiných tmavých a vlhkých místech. Nejčastěji se v domácnostech (i když stále stojí za to být opatrný) objevují jejich nekousající bratranci, kteří nezpůsobují problémy a nepředstavují nebezpečí. Pavučiny si staví v bytech, protože si hledají bezpečné a bohaté místo s potravou.

Jsou užitečné zejména v létě, kdy jedí komáři. Avšak pro mnohé lidi může být jejich samotná přítomnost nepříjemná a někdy dokonce způsobit paniku. Proto není divu, že hledáme účinné způsoby, jak se jich zbavit. Co vám s tím pomůže?

Jak se zbavit pavouků? Připravte si domácí repelent

Jelikož pavouci jsou užitečné tvory, které hrají důležitou roli v ekosystému, neměli bychom jim ubližovat. Proto, když se objeví v bytě, místo pantofle sáhněte po kelímku, chytněte je a vyneste ven. Co když jakýkoli přímý kontakt způsobuje úzkost? Na pomoc přijde domácí repelent, který můžete použít na dálku. Jak to udělat? Připravte si:

  • ocet
  • voda
  • saponát na nádobí
  • tymiánový nebo citrónový esenciální olej
  • rozprašovač

Čeho se pavouci bojí? Tomuto zápachu se vyhýbají, jak jen to lze

Naplňte sklenici vodou a octem v poměru 1:1, přidejte lžíci prostředku na mytí nádobí a asi tucet kapek vybraného oleje. Důkladně promíchejte, nalijte do rozprašovače a poté důkladně postříkejte všechny kouty, potenciální skrýše a štěrbiny v domě. Nezapomeňte na okenní rámy. Vůně směsi zažene každého pavouka.

Ostatně stojí za zvážení moskytiéry, které minimalizují riziko dalšího výskytu hmyzu a zároveň ochrání byt před jiným hmyzem.

Související články:

Pije vaše kočka hodně vody? Návštěva veterináře může být nezbytná

Horká koupel, svíčky a ty roztomilé broučky pod nohama. Zbavíte se je zdarma a bez zápachu