Stále hledáte způsoby, jak zvýšit úrodnost půdy? Pokud ano, jistě vás potěší, že věci, které používáte při vaření, jsou užitečnými hnojivy. Některé rostliny sice potřebují umělá hnojiva, ale většina z nich může docela dobře růst s různými kuchyňskými produkty.

Čerstvá zelenina je vynikajícím zdrojem vitaminů a minerálních látek potřebných pro dobré zdraví. Zahradní půda dobře zásobená organickýmiu hmotou a potřebnými minerály v příznivých podmínkách poskytne dobrou úrodu zeleniny vysoké kvality a výživové hodnoty.

Banánové slupky jsou super hnojivem pro vaše rostliny

Banány, které jíte pro doplnění energie a draslíku, jsou také přítelem vašich rostlin. Díky obsahu draslíku jsou přirozeným hnojivem pro růže a další krásné květiny. Stačí je přidat do půdy před výsadbou květin. Přirozeně se rozloží a okolní půda draslík absorbuje.

Popel z krbu nebo ohniště má velký vliv na půdu.

Pokud máte krb na dřevo nebo často grilujete či rozděláváte oheň, je načase začít do půdy přidávat vychladlý popel. Popel pomáhá rostlinám tím, že jim dodává vápník a draslík a zlepšuje zásaditost půdy.

Cerové hobliny jsou skvělým prostředkem proti škůdcům

Možná víte, jak využít hobliny z tužek pro řemeslné projekty. Ale věděli jste, že pomáhají zbavit se také brouků na rostlinách? Rostlinám nestačí jen přidat hnojivo, ale je třeba přidat také nějaké odpuzovače škůdců, jako jsou hobliny z tužek.. Stačí posypat květináč hoblinami a už se nemusíte bát brouků.

Související články:

Půda pro rajčata. Do jaké půdy vysévat a sázet rajčata?

Jak okyselit půdu? Jednoduché a přírodní způsoby, jak zlepšit pH půdy