Výroba vlastního domácího čističe oken je snadnou, netoxickou a cenově výhodnou alternativou komerčních čisticích prostředků. Přidejte do svého oblíbeného čističe oken speciální přísady, které zabrání vzniku šmouh. Navíc díky nim bude váš domov lépe vonět.

Stejně jako jakýkoli jiný úklid, péče o sklo pro vás pomohou domácí čisticí prostředky. Vaše sklo bude za chvíli beze šmouh a křišťálově čisté.

Domácí čistič oken, který funguje na jakýkoli skleněný povrch

K výrobě domácího čističe oken potřebujete pouze destilovaný bílý ocet nebo citronovou šťávu a prostředek na nádobí. Pokud chcete, přidejte vonný esenciální olej, ale není to nutné. Stejně jako v mnoha jiných netoxických čisticích prostředcích pro domácnost hraje v receptu klíčovou roli bílý ocet. Skvěle odstraňuje nečistoty a šmouhy, protože kyselost obsažená v octu rozkládá špínu a mastnotu.

Vyrobte si vlastní čistič oken pomocí alkoholu

K výrobě vlastního čističe oken můžete použít také líh. Chcete-li si vyrobit domácí čistič oken, nalijte nejprve 1/4 šálku alkoholu do lahve s rozprašovačem, poté přidejte 2-3 polévkové lžíce bílého destilovaného octa a nakonec 1 šálek destilované vody. Uzávěr pevně uzavřete a nádobu důkladně protřepejte.

Tajnou zbraní na šmouhy je roztok citronové šťávy. Můžete ji přidat do svého oblíbeného přípravku

Dodejte svému domovu jedinečnou svěží vůni s citronem. Složky obsažené v citronu odstraní nečistoty z oken a osvěží váš domov. Kromě toho najde tento čisticí prostředek své uplatnění také na skleněných, plastových a keramických površích. Přidejte citronovou šťávu do osvědčeného přípravku, který používáte, a těšte se z lesklých oken.

Související články:

Jak vyčistit zažloutlé okenní rámy? Smíchejte s vodou a naneste na skvrny. Okna budou opět sněhově bílá

Jak odbarvit okna? Vezměte z koupelny a okna namažte. Ráno neuvidíte ani kapku