Užitečné tipy

Řekněte sbohem komárům: Zázračná rostlina, která je v žádném okamžiku zlikviduje

169views

Na jaře a v létě jsou školky plné barevných květin. Ale je tu odolné a flexibilní léto rostlina který dokáže vyřešit téměř jakýkoli problém balkón tvůj: pelargóniekvětina, která dokáže během okamžiku proměnit balkony a terasy v rozkvetlé ráje a zahnat otravné komáři. Mimochodem, podívejte se na 5 rostlin, které hubí šváby a skvěle voní

Extrémně odolný

Není mnoho věcí, které dělají život tak krásným jako muškáty, protože jsou to květiny, které propůjčují auru dovolené a zároveň pocit intimity. Jsou extrémně odolné a nevyžadují zvláštní péči, přičemž jejich kvetení je bohaté a nepřetržité, aniž by vyžadovalo velkou péči. Muškáty k létu patří. Odborníci na Pelargonium for Europe odhalují, jak proměnit každý balkon a terasu v kvetoucí oázu s muškáty milujícími slunce.

Muškáty navrhujeme vysazovat jednotlivě do velkých květináčů, které postavíte vedle sebe. V závislosti na typu květináče a barvě květů můžete vytvořit středomořskou, rustikální nebo městskou atmosféru.

Stojí za to být odvážný a promíchat je, protože čím jsou květináče podobnější, tím větší rozmanitost květin můžete umístit dovnitř. Na slunných nebo polostinných místech jsou pro vytvoření pěkné kompozice ideální vzpřímené a rozložité muškáty. Na více chráněné místo můžete vysadit pelargonie s velkými květy (Pelargonium grandiflorum) a oddenky (Pelargonium crispum).

Ideální pro kompozice

Muškáty navrhujeme vysazovat jednotlivě do velkých květináčů, které postavíte vedle sebe. V závislosti na typu květináče a barvě květin si můžete jeden vytvořit Středomořská, rustikální nebo městská atmosféra. Stojí za to být odvážný a promíchat je, protože čím jsou květináče podobnější, tím větší rozmanitost květin můžete umístit dovnitř.

Ve slunných nebo polostinných oblastech jsou pro vytvoření pěkné kompozice ideální vzpřímené a krémově větvené muškáty. Na chráněnější stanoviště můžete vysadit pelargonia s velkými květy (Pelargonium grandiflorum) a oddenky (Pelargonium crispum).

Pokud pro vás letní štěstí znamená barevné květinové aranžmá, pak muškáty můžete kombinovat s jinými letními květinami. Vaší fantazii se meze nekladou. Dokonce i trvalky se mohou ukázat jako kompatibilní partneři pro muškáty.

Geranium jako repelent proti komárům

Muškáty můžete kombinovat s okrasnými trávami, bylinkami nebo lesními jahodami. Muškáty a bylinky jsou kompatibilní z hlediska jejich preferované polohy. Letní kompozice se šalvějí, levandulí nebo tymiánem jsou krásné a poskytují dostatek potravy pro včely a další hmyz.

Pelargonium for Europe je iniciativa evropských pěstitelů pelargónie, která začala v roce 2016 s cílem propagovat tento druh. Informační kampaň „běží“ ve 22 zemích. V Německu, Rakousku, Francii, Itálii, Nizozemsku a Polsku jsou aktivity podporovány EU v rámci kampaně „Evropa v květu“ od roku 2020 do roku 2022.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.