Myčka nádobí je jedním z nejlepších vynálezů, které nám usnadňují každodenní život. Díky ní se nám v kuchyni neválí hromady nádobí, ale uvolníme si čas na jiné domácí práce. Někdy se však stane, že nádobí je po umytí stále mokré. Jak tomu zabránit?

Někdy nastane problém se sušením nádobí v myčce a nádobí je po otevření dvířek stále mokré. Lze to nějak napravit? Místo utírání každé sklenice nebo talíře se vyplatí použít šikovný trik s kuchyňskou utěrkou.

Co dělat, když je nádobí po umytí v myčce mokré? Zkuste tento patent. Je to jednoduché a účinné

Mytí nádobí je únavná činnost, kterou mnozí z nás prostě nesnášejí. Je to časově náročné a navíc je tu problém se sušením sklenic nebo talířů. Na pomoc přichází myčka nádobí, ale i zde se objevují problémy. Stává se, že nádobí je po umytí ještě mokré. Místo abychom ztráceli čas jejich ručním utíráním, můžeme použít tento patent.

Stačí při otevírání dveří zavěsit na ně savou utěrku. Nezapomeňte, že musí být zcela suché a absorbuje vlhkost přibližně po 20 minutách, která se z pokrmů odpařuje. A je to! Je to snadný způsob, jak ušetřit čas a nervy.

Jak osvěžit myčku nádobí? Přidejte dvě čajové lžičky a nastavte program. Na nepříjemný zápach zapomenete.

Dalším častým problémem je nepříjemný zápach z myčky, který se objevuje navzdory pravidelnému čištění. Zápach nevychází pouze ze spotřebiče, ale šíří se i na nádobí.. Naštěstí existuje způsob, jak i s tímto problémem naložit. Místo používání chemických přípravků stojí za to vyzkoušet domácí trik.

Stačí nasypat dvě lžičky jedlé sody do zásobníku na kapsle a poté spustit krátký mycí program.. Jedlá soda důkladně vyčistí vnitřek pračky a odstraní nepříjemné pachy. Po skončení cyklu nechte dvířka otevřená, aby mohl spotřebič důkladně vyschnout.

Související články: Pračka s pračkou je vhodná pro použití v domácnosti, kde je možné ji používat:

Nevíte, jak vyčistit připálený hrnec? Použijte… kečup

Vezměte fén a několikrát mrazák vysušte. Efekt můžete vidět pouhým okem.