Mšice jsou jedním z těch škůdců, kteří nemají s vaší úrodou slitování. Nejenže se prohánějí po vašich záhonech a hodují na listech zeleniny a ovoce, ale rády napadají i stromy a další okrasné rostliny. Bohužel boj proti nim je nerovný, protože pokud je vyhubíte na jednom místě, mohou se přesunout do jiné části pozemku. Do boje proti mšicím je třeba se pustit a jednat rozhodně, k čemuž vám pomůže postřik kávovníkem. Jak jej připravit a aplikovat? Doporučujeme.

Mšice: obtížně zvladatelný škůdce

Mšice jsou škůdci, kteří se masově vyskytují na pozemcích a zahradách. Je snadné je odhalit, protože obvykle žijí na spodní straně listů. jsou průhledné, zelené nebo černé. Jejich potírání je obtížné, protože jakmile jsou na jedné rostlině vyhubeny, mohou se po určité době znovu objevit na jiné části pozemku. Zaměřují se na ovocné stromy, keře, zeleninu, ovoce i okrasné druhy včetně květin. Kromě toho se obvykle tam, kde jsou mšice, za chvíli objeví i mravenci, kteří na zahradě spolupracují a mohou napáchat velké škody na vašich záhonech a květinách.

Co nemají mšice rády?

Existuje mnoho způsobů, jak se mšic zbavit. Jedním z nich je použití chemických prostředků dostupných v zahradnictvích nebo na trzích. Ty bohužel nejsou lhostejné k životnímu prostředí, včetně užitečných vajíček, která jsou při své práci na vašich záhonech velmi užitečná. Samozřejmě můžete použít i přírodní postřiky, např. ocet nebo kopřivovou či cibulovou kaši., které jsou bezpečné pro zahradní spojence, ale odpuzují mšice. Pokud však nemáte po ruce potřebné ingredience, můžete sáhnout po něčem, co obvykle končí v koši: po kávová sedlina.

Kávová sedlina proti mšicím

Ukázalo se, že Kofein, stejně jako kyselina chlorogenová obsažené v půdě, může účinně odpuzovat mšice. Bohužel ne všechen odpad je pro tento účel vhodný; pokud si připravujete nápoj z kávovaru, taková zemina není vhodná, protože obsahuje mnohem méně účinných látek. Pokud však nápoj vaříte tradičním způsobem, můžete je bez obav použít. Jak připravit postřik z kávové sedliny proti mšicím? Jednoduše přelijte jednu porci 250 ml vroucí vody, nechte vychladnout, přeceďte přes gázu a poté nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Pokud máte větší zahradu, můžete samozřejmě nashromáždit více sedliny do nádoby a zalít ji větším množstvím vody.

Jak použít kávový sprej proti mšicím? Stačí ho použít každý druhý den na napadené rostliny. Aby mělo ošetření smysl, je třeba po něm sáhnout buď ráno, nebo večer.

Související články:

Mravenci a mšice napadají vaše ovocné stromy. Tyto tři ingredience jsou záchranou

Toto koření odpuzuje mšice. Stačí jich jen trochu, abyste je dostali ze své zahrady