Užitečné tipy

Skvrny na terasových dlaždicích: Rozzáří je pomocí dvou materiálů

97views

Velké problémy dlaždice mít na zahradě nebo dvoře rez, skvrny, vodní kámen a odolné skvrny od bláta a špíny!

Naštěstí má daddy-cool.gr řešení! The obtížné skvrny na dlaždicích oni mohou být odstraněn s materiály, které máte doma, aniž by vám vznikly další náklady.

Mimochodem, viz 2 chytré tipy s citronem na odstranění rzi z dlaždic.

Jak čistit venkovní dlažbu?

The keramické dlaždice, je to umělý materiáls hlínou jako surovinou, která se od pradávna používala k pokrytí podlah, stěn a k dekoraci.

Dnes jsou široce používány kvůli jejich snadné instalaci ve srovnání s mramorem a z důvodů hospodárnosti, protože jejich prodejní cena je mnohem konkurenceschopnější než u mramoru. Vyrábějí se v mnoha velikostech a barvách. Jsou odolné vůči všem povětrnostním vlivům a používají se jako dekorace na obklady vnitřních podlah, dlažby, koupelny, kuchyně a obklady stěn.

The keramické dlaždice dělí se na ty, které jsou potažené porcelánem a jsou lesklejší, a na ty, které nemají potah z porcelánu, na ty matné, jak se jim říká, a také na venkovní obklady s texturovaným povrchem, aby neklouzalo.

THE tak je používejte venkuať už je to domácí nebo profesionální, vytváří velké nároky na čištění. Venkovní podlahy jsou vystaveny každodennímu opotřebení. Nepříznivé počasí a těžké předměty, jako jsou květináče, ničí skladbu dlaždic, na jejichž instalaci byl vynaložen čas a peníze.

Existují jednoduché recepty na čištění venkovních dlaždic, ale často to vyžaduje opakování a hodně trpělivosti, abyste dosáhli požadovaných výsledků. Čím obtížnější jsou skvrny na dlaždicích, tím déle bude trvat jejich úplné vyčištění.

Před zahájením jakéhokoli procesu čištění by bylo dobré připravit půdu, jinými slovy byste měli uvolnit prostor od všeho, co spočívá na podlaze. Květináče, židle, stoly a zahradnické nářadí by měly být umístěny někde, kde nebudou rušit. Dlaždice by měly být volně čistitelné po celém svém rozsahu, aby bylo dosaženo požadovaného efektu.

Rez na terasových dlaždicích: Jak ji odstranit

Ve skutečnosti musíte vždy vzít v úvahu materiál konstrukce dlaždic. Důvodem je, že ne všechny materiály mají stejné potřeby, aby byly čisté a lesklé. Například čištění mramoru na balkoně vyžaduje čističe s neutrálním PH a velkou opatrnost, aby nedošlo k jejich poškození. Na druhou stranu porcelánové dlaždice a žulové dlaždice mohou vyžadovat méně úsilí k řádnému čištění.

Čištění bílým octem

Se svými silnými čisticími a dezinfekčními vlastnostmi čistič s bílým octem, který můžete použít k efektivnímu úklidu celého vašeho domova. Bílý ocet je mírná, ale účinná volba, pokud jde o odbourávání mastnoty, bakterií a dalších látek, které tvoří mnoho domácích skvrn. Kyselost octa z něj také dělá mírné antiseptikum, které inhibuje růst některých bakterií.

Pro začátek je třeba připravit roztok z teplé vody a bílého octa. Do kbelíku na mop dejte hodně teplé vody a šálek octa. Poté vytřete dlaždice na balkoně, aniž byste mop zcela vypustili. Nechte čistič působit asi 1 hodinu a poté dlaždice dobře vydrhněte houbou. Opláchněte vodou a pokud skvrny neodstraníte, proces opakujte.

Čištění citronem

Díky vysokému obsahu kyseliny citrónové je o Citronová šťáva je jedním z nejlepších přírodních čističů díky nízkému PH, ale také antibakteriálním vlastnostem. Používá se, když řešíme obtížné skvrny na povrchu domu, ale nemáme speciální čističe, které bychom použili hned, tedy dříve, než skvrna zaschne. Místo citronu lze použít limetku nebo kyselo s podobnými výsledky.

Postup je velmi jednoduchý. Apotřete tvrdá místa citronovou šťávou a trochou hrubé soli. Nechte materiály působit asi hodinu, pokud se nejedná o mramor, v takovém případě stačí 10 minut. Poté skvrny vydrhněte houbou a opláchněte velkým množstvím vody. Skvrny by měly okamžitě zmizet.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.