Koupelna je bezpochyby místem, kde je obtížné ucítit příjemnou vůni. Vlhkost a nepříjemný zápach linoucí se z toalety může účinně odradit od používání místnosti. Na pomoc přichází domácí osvěžovač vzduchu. Vyrobit si ho můžete během 5 minut.

Častým problémem je zápach vycházející z koupelny. Kupujeme osvěžovače vzduchu, svíčky a speciální spreje, ale někdy situaci jen zhoršují, protože mají nepřirozenou, umělou vůni. Proto je nejlepším řešením vyrobit si difuzér vůně sami. Tímto způsobem se bude příjemná vůně vznášet v místnosti po celý den.

Jak si vyrobit osvěžovač vzduchu pomocí tyčinek? Rychlý a snadný způsob

Existuje několik způsobů, jak osvěžit vzduch v koupelně. Navzdory tomu, co si možná myslíte, vůbec nejde o to otevřít okna dokořán a vyvětrat celý byt. S pomocí několika ingrediencí si můžete sami vyrobit difuzér vůně. Bude vydávat příjemnou vůni a zároveň se stane krásnou dekorací místnosti.

K výrobě osvěžovače vzduchu budete potřebovat několik věcí:

  • nádobu s úzkým hrdlem (např. lahvičku od parfému).
  • voda
  • éterický olej dle vlastního výběru
  • základní olej bez vůně (např. kokosový olej)
  • dlouhé špejle nebo bambusové tyčinky.

Postup:

  1. Do láhve nalijte olej a vodu v poměru 2:1.
  2. Přidejte 20 kapek esenciálního oleje, promíchejte a rovnoměrně zapíchněte párátka.
  3. Umístěte lahvičku na požadované místo v koupelně. Hotovo!

Jak vytvořit vůni do koupelny? Vydrží až dva týdny

Nejste si jisti, který esenciální olej vybrat? Zamyslete se nad tím, která vůně je vám nejbližší. Pokud je to květinová vůně, zvolte olej, který voní po růži, jasmínu nebo levanduli. Máte rádi osvěžující vůně? Zvolte limetkový, citronový nebo pomerančový olej. Příznivci dřevitých vůní by měli sáhnout po mátovém nebo eukalyptovém oleji. Takto připravený difuzér bude vonět až 14 dní. Čas od času tyčinky otočte. Dobrým způsobem je také smíchání dvou šálků vody se šťávou z poloviny citronu. Nalijte do nádoby, přidejte snítku rozmarýnu nebo přidejte několik kapek vanilkového oleje. Přiveďte k varu, po vychladnutí nalijte do lahve, vložte tyčinky a nechte v koupelně.

Moje zaručené způsoby, jak se vypořádat se zápachem z lednice. Jeden z nich funguje nejlépe

Častý problém vyřeší igelitový sáček v pračce. Důmyslný trik