Roste bujně, bohatě kvete a je nenáročná na péči. Supertunia Vista Bubblegum je jednou z nejcennějších odrůd petúnií a stala se oblíbenou odrůdou zahradníků. Krásně vypadá v truhlících a závěsných koších, a je proto skvělou ozdobou balkonů a teras.

Supertunia Vista Bubblegum. Čím se tato rostlina vyznačuje?

Supertunia je relativně nová odrůda petúnií, která se vyznačuje převislým habitem. Od tradičních odrůd se liší také tím. má delší dobu kvetení a je odolnější vůči škůdcům i nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Rostlina kvete nepřetržitě od května do listopadu. Zaujme až 70 cm dlouhými stonky, které jsou celé pokryté květy. Bublinatka se vyznačuje velkými nálevkovitými květy světle růžové barvy.

Mnozí zahradníci považují supertunie pro ideální rostliny. Krásně rostou na zahradě i na balkonech., jsou odolné a jejich pěstování je téměř bezproblémové.

Jak se staráte o supertunie? Nezapomeňte je pravidelně zalévat

Supertunia Vista Bubblegum roste nejlépe v úrodné, humusovité půdě s neutrálním až mírně kyselým pH. Měla by být mírně vlhká, takže je třeba ji pravidelně zalévat, ale dávat pozor, abyste květy a listy nezaplavili vodou. Tato rostlina má ráda slunné stanoviště.

Supertunia Vista Bubblegum je „samočistící“ rostlina. V praxi to znamená, že sama shazuje květy, takže ji nemusíte stříhat.

Aby Supertunia Vista krásně kvetla, je vhodné zajistit, aby měla dobrou zálivku. hnojení. K tomuto účelu je nejlepší zvolit kombinované hnojivo nebo výživu pro balkónové květiny.

Věnujte pozornost těmto škůdcům. I přes jejich odolnost mohou naše rostliny ovlivnit

Přestože je Supertunia vista odolná, mohou ji škůdci a choroby napadat. Nejčastěji se vyskytují mšice a plíseň. Jakmile si všimnete jejich přítomnosti na rostlině, měli byste Okamžitě sáhnout po insekticidech nebo domácích prostředcích, jako je postřik octovou vodou nebo postřik odvarem z česneku a cibule.

Související články:

Chcete krásnou supertunia? Staří zahradníci vždy používají tuto úpravu

Je to ideální rostlina na balkon. Petunie Supertunia Vista Mini Vista ho zaplaví mořem květů.